Programavimo ar duomenų analitikos hakatonai darosi vis populiaresni ir Lietuvoje ir tai yra puiki vieta parodyti save ne tik pažengusiems, bet ir pradedantiesiems duomenų analitikams. Tačiau net ir turint puikų teorinių žinių bagažą, ne visada tai pavyksta padaryti. Šiame įraše norime pasidalinti patarimais, kurie padės būti tarp hakatono geriausiųjų.

 

Patarimas Nr. 1: gerai suprask užduotį

Nors tai atrodo elementaru, tačiau neretai iš pirmo žvilgsnio, pagalvojus, kad tema yra labai aiški, pradedama veikti nepasigilinus. Tokie skuboti veiksmai niekaip neatneš sėkmės. Taigi prieš pradedant generuoti idėjas, gerai įsigilink į užduoties  temą, rask kuo daugiau informacijos apie problemą, nes tik tuomet pavyks apgalvoti visus įmanomus jos sprendimo kampus ir būdus.

8 patarimai kaip duomenu-analitikui-puikiai pasirodyti hakatone 1

Patarimas Nr. 2: iškelk savo hipotezes

Iškelti hipotezes labai svarbu dar iki to momento, kai pradėsi gilintis į duomenis. Tik taip tavo hipotezės nebus paveiktos duomenų rezultatų. Be to, tokia veiksmų tvarka tau padės geriau planuoti savo darbą ir susidėlioti prioritetus, nes greičiausiai iš karto pamatysi, kurias hipotezes įrodyti yra svarbiau, kurias gali nustumti į sąrašo pabaigą.

 

Patarimas Nr. 3: suburk komandą

Norint gerai pasirodyti hakatone, labai svarbu gera komanda, kurią sudarytų kuo įvairesnės patirties turintys asmenys. Idealu, jei iki pradedant programuoti ar užsiimti duomenų analitika jie būtų pasigilinę į kitas sritis, ypač tokias, kurios aktualios gautai užduočiai. Kuo įvairesnė komanda, tuo įvairesniais kampais galėsite pažvelgti į problemą ir rasti originalesnių sprendimų.

8 patarimai kaip duomenu analitikui puikiai pasirodyti hakatone 5

Patarimas Nr. 4: susikurk pagrindinių kodų bazę

Dar ruošdamasis hakatonui, susidaryk dažniausiai naudojamų kodų sąrašą. Pavyzdžiui, gali užsirašyti funkcijas, kurios padės iššifruoti įvairias schemas arba padės išgauti rezultatus skirtingais aspektais, o tai leis pasirinkti teisingiausias strategijas. Stenkis surinkti kuo daugiau universaliai panaudojamų kodų ir funkcijų, kad hakatono metu nereiktų sukti galvos bandant juos prisiminti.

 

Patarimas Nr. 5: sugalvok kuo daugiau požymių

Dažniausiai per hakatonus teks dirbti su tais duomenimis, kurie bus tau pateikti, ir nepavyks per tokį trumpą laiką jų gauti daugiau. Tačiau sugalvodamas kuo daugiau požymių, kurių turėtum ieškoti duomenyse, tu praplėsi galimybes išnagrinėti tuos pačius duomenis daug išsamiau. Todėl dar konkurso pradžioje skirk laiko sugalvoti kuo daugiau požymių, nes nuo to gali tiesiogiai priklausyti tavo sėkmė.

8 patarimai kaip duomenu analitikui puikiai pasirodyti hakatone 4

Patarimas Nr. 6: visada tobulėk

Jei nori atsidurti ir išlikti tarp geriausiųjų, tau tikrai neužteks tradicinių technikų ir žinių. Net ir iki hakatono domėkis naujovėmis, įvairiais projektais ir problemų sprendimo būdais. Niekada nežinai, kuri informacijos tau taps naudinga hakatono metu, todėl kuo platesnis bus tavo žinių bagažas, tuo geriau.

 

Patarimas Nr. 7: išnaudok patirtį

Net jei nepavyko laimėti hakatono, jam pasibaigus, būtinai skirk laiko išanalizuoti savo patirtį. Apgalvok, kodėl šį kartą nepasisekė, ką galėjai padaryti kitaip. Pasigilink į laimėtojų sprendimus. Tokia klaidų analizė bus ypač naudinga ruošiantis kitam hakatonui, todėl būtinai viską konspektuok, kad artėjant konkursui galėtum prisiminti.

8 patarimai kaip duomenu analitikui puikiai pasirodyti hakatone 3   8 patarimai kaip duomenu analitikui puikiai pasirodyti hakatone 2

Patarimas Nr. 8: sutvarkyk savo kodą

Suprantama, kad tik prasidėjus konkursui norisi kuo greičiau užrašyti atėjusias idėjas į juodraštį, tačiau labai svarbu kontroliuoti, kad rezultate neturėtum tik kelių puslapių netvarkingų užrašų. Vis sustok ir sutvarkyk savo kodą taip, kad jis būtų aiškus ne tik tau pačiam, bet ir komandos nariams, nes tik aiškiai suprasdami vienas kito idėjas, galėsite pasiekti geriausių rezultatų.

 

Tikimės, kad šie patarimai tau padės gerai pasiruošti hakatonui ir sėkmingai jame sudalyvauti. Skaitei šį įrašą, nes norėtum sudalyvauti duomenų analitikos hakatone, tačiau neturi pakankamai žinių? Tai tikrai ne problema – savo duomenų analitikos žinias gali gilinti DataSchool.lt!