Praeitame įraše supažindinome su Karjeros keitimo centro veikla mūsų studentų akimis. Šį kartą norėtume pasidalinti jų nuomone apie Karjeros keitimo centro siūlomas paslaugas ir konsultacijas, tokias kaip pagalba ruošiant gyvenimo aprašymą, kuriant LinkedIn profilį ar ruošiantis darbo pokalbiui.

 

Mūsų studentų darbo stažas

Pirmiausia visų, pasinaudojusių Karjeros keitimo centro paslaugomis, paklausėme, koks buvo jų darbo stažas prieš prasidedant mokymams ir pasinaudojant mūsų siūlomomis paslaugomis. Atsakymai pasiskirstė gana panašiai, tačiau daugiausiai buvo turėjusių 4–8 ar net 9–15 metų darbo stažą. Reiškia, tai jau buvo kitose srityse gana ilgai dirbę ir nemažai patirties sukaupę žmonės, nusprendę visiškai pakeisti savo karjeros kelią ir persikvalifikuoti į IT.

Tikslus pasiskirstymas pagal darbo stažą matomas diagramoje:

kas yra musu studentai statistika 2 dalis 3

Ko tikisi studentai?

Žinoma, didžioji dalis Vilnius Coding School ir Karjeros keitimo centro klientų tikisi persikvalifikuoti į IT sritį ir pradėti čia sėkmingą karjeros kelią. Tačiau kai kurie kreipdamiesi į Karjeros keitimo centrą tikisi sužinoti, kaip parašyti stiprų CV arba sužinoti savo žinių lygį, kad galėtų nuspręsti, ar reikia dar pasimokyti. Taip pat yra studentų, kurie jau dirbo IT srityje, tačiau norėjo pagilinti žinias arba pakeisti kvalifikaciją, tarkim, iš programuotojo į testuotoją.

Išsamesni atsakymai ir jų pasiskirstymas matomi diagramoje:

kas yra musu studentai statistika 2 dalis 2

Kaip studentai vertina pagalbą ruošiant CV?

Dauguma studentų teigia, kad po konsultacijos jų gyvenimo aprašymas tapo daug profesionalesnis ir aiškesnis. Kai kurių Karjeros keitimo centro klientų CV jau buvo visai neblogi, tačiau jie vis tiek džiaugiasi galėję juos patobulinti ir sukurti dar geresnį savo įvaizdį darbo rinkoje. Didžioji dalis studentų įvertino tai, kad buvo smulkiai aptariama kiekviena CV dalis, įvardintos visos klaidos ir būdai, kaip jas ištaisyti, bei kuo papildyti gyvenimo aprašymą kiekvienam konkrečiai pagal situaciją.

Kaip studentai vertina pagalbą kuriant LinkedIn profilį?

Vieni studentai ateina į Karjeros keitimo centrą jau turėdami LinkedIn profilį, kiti apie tokią galimybę save reklamuoti socialiniuose tinkluose nebūna daug girdėję, taigi profilį jiems reikia susikurti nuo nulio. Todėl ir studentų vertinimas labiausiai priklauso nuo to, kokio lygio pagalbos jiems reikėjo. Vieni džiaugiasi, kad po konsultacijos jų LinkedIn profilis tapo profesionalesnis ir tvarkingesnis, kiti vertina atrastą papildomą galimybę būti matomam socialiniuose tinkluose ir greičiau rasti norimą darbą.

Kaip studentai vertina pagalbą ruošiantis darbo pokalbiams?

Didžioji dalis studentų teigia, kad konsultacijos metu aptarė visus klausimus, kokių gali tikėtis per būsimą darbo pokalbį ir tai buvo ypač naudinga patirtis. Kai kurie dar nespėjo sudalyvauti tokioje konsultacijoje.

Išsamesnį pasiskirstymą galite matyti diagramoje:

kas yra musu studentai statistika 2 dalis 1

Ar po konsultacijos studentams tapo aišku, kaip tęsti darbo paiešką?

Didžioji dalis studentų iš Karjeros keitimo centro išėjo jau žinodami, ką reikia daryti toliau, kad gautų darbą IT srityje. Dauguma itin vertino galimybę bet kada grįžti ir pasikonsultuoti vėl, taip pat ir pagalbą siunčiant CV tinkamiausioms įmonėms bei rekomendacijas darbdaviui, kurios neretai padeda daug greičiau įsidarbinti. Kai kurie studentai įvertino pastabas, kur dar reikėtų patobulėti ir pasimokyti, kad darbą rasti būtų paprasčiau (tarkim, pasimokyti anglų kalbos). Taip pat nemažai studentų suprato, kad labai svarbus ir savas indėlis į darbo paiešką, nes niekas kitas už tave tau tobulo darbo nesuras.

Kaip studentai siūlo pagerinti Karjeros keitimo centro veiklą?

Mums labai svarbūs ne tik jūsų pagyrimai, bet ir kritika, nes tik ji leidžia mums dar labiau stengtis ir tobulėti. Todėl paklausėme savo studentų, ko jiems pritrūko ir ką jie siūlytų daryti kitaip? Nemažai studentų buvo patenkinti visa suteikta informacija ir pagalba, tačiau gavome ir puikių pastabų, į kurias stengsimės atsižvelgti. Dalis studentų siūlė ilginti konsultacijų laiką, nes jautė, kad nespėjo aptarti visko, ką planavo. Kai kurie tikėjosi susitikimų su darbdavių atstovais, kad apie darbo pokalbius galėtų išgirsti iš jų tiesiogiai. Ypač geras patarimas buvo suteikti informacijos apie streso ir įtampos valdymą darbo pokalbio metu. Taip pat naudingi buvo pastebėjimai, kad žmogus prieš ateidamas į Karjeros keitimo centrą būtų ir pats pasirašęs planą apie tai, ką jis nori sužinoti ir patobulinti, tuomet ir konsultacijos laikas būtų išnaudotas efektyviau.

Karjeros keitimo centras dirba tam, kad po mokymų jūs galėtumėte išnaudoti savo žinias ir potencialą kuo efektyviau. Taigi ir mūsų tikslas yra kuo efektyvesnis darbas, o savo atsiliepimais bei kritika skatinate mus tobulėti. Jei dar nesilankei mūsų Karjeros keitimo centre, kviečiame užsukti ir sužinoti apie savo perspektyvas bei galimybes persikvalifikuojant į IT sritį.