Laisvai samdomas darbas visada yra asmeninė mokymosi patirtis, kuri kiekvienam yra skirtinga. Kita vertus, įgydamas pagrindines žinias ir žinodamas informaciją prieš pradedant kelionę, tvirtai nuspręsi ar tai iš tiesų yra tai, ko nori. Įsitikink skaitydamas naują straipsnį – web dizainerio freelancinimo gidas 2021.

 

Kova su konkurentais

Dirbant savarankiškai, turėsi priprasti prie konkurencijos. Nebūsi vienintelis žmogus, siekiantis to paties darbo, ypač aplikuojant į dideles įmones. Užuot stengdamas kandidatuoti visur, verčiau specializuokis konkrečioje nišoje. Rask tai, kuo aistringai domiesi, ir konkuruok toje srityje. Skirk visas pastangas, kad taptum vienu geriausių tos srities specialistų, ir darbo tikrai neturėtų trūkti.

Rinka yra konkurencinga ypač varžantis su skurdžių šalių specialistais. Pasirenkant konkuruoti užsienio platformose, pagrinde turi 2 galimybes: konkuruoti dėl kainos arba suteikti išskirtinį pasiūlymą, lyginant su konkurentais.

Patarimas: atrask nišą, pasiūlyk paslaugą, kurios kiti laisvai samdomi web dizaineriai nesiūlo ir tai apmokestink.

web dizainerio freelancinimo gidas 2021 1
Darbo medžioklė

Jau turint web dizaino patirties ir galint pasigirti bent keliais klientais, tai puiki pradžia. Skaičiai kalba patys už save, mat 30 – 70 % naujų klientų ateina būtent iš patenkintų klientų rekomendacijų.

Palankios sąlygos įsidarbinti yra suteikiamos LinkedIn platformoje. Vienoje skiltyje gali matyti visą reikalingiausią informaciją ir netgi tavo tinkamumą darbo pozicijai. Bet pirmiausia, pasirūpink matomumu ir savo kaip specialisto profilio pateikimu. Beje, jame gali nurodyti, kad teiki paslaugas ar ieškai darbo. Šiame žingsnyje nepabijok kreiptis į Vilnius Coding School Karjeros Keitimo Centrą.

Pasirinkus kandidatuoti užsienyje, platformos vertos dėmesio:

  • „Toptal“ pasižymi geriausiais 3% talentų iš viso pasaulio. Tai išskirtinis talentingų web dizainerių ir inžinierių tinklas, kuris yra pripažįstamas už savo kompetenciją.
    Privalumai: nereikia pačiam ieškoti klientų, išrašyti sąskaitų faktūrų ar pildyti kitą dokumentaciją. Čia klientai susisiekia patys, o „Toptal“ freelanceriams sumoka už 95% darbo valandų.
    Trūkumai: griežta atranka, ne visi pretendentai gali būti priimami.
  • „Upwork“. Platformoje galima ne vien dalintis savo paslaugomis, bet ir ieškoti siūlomų darbo pasiūlymų. Tai dviguba vertė.
    Privalumai: naršo daug klientų, platus darbo pasiūlymų pasirinkimas, įvairi kainodara (tinka tiek ką tik pradėjusiems, tiek jau pažengusiems web dizaineriams).
    Trūkumai: greitai besikeičianti platforma, tikėtina, praleisi nemažai laiko renkantis ir aplikuojant.
  • „Freelancer.com“. Kaip patys teigia, jie yra didžiausia pasaulyje užsakomųjų paslaugų platforma.
    Privalumai: rengiami konkursai drauge su kitais web dizaineriais, naudingi tiek freelanceriams, tiek darbdaviams. Žinoma, laimėjus darbas yra apmokamas.
    Trūkumai: laiko investicija, konkurencija.
  • „Envato Studio“ puikiai pritaikyta web dizainerio darbo paieškoms.
    Privalumai: galimybė išvardinti įgūdžius tam pritaikytose kategorijose (PSD,HTML, WordPress ir t.t.), lengva paieška, paprasta naudotis.
    Trūkumai: konkurencija.
  • „Behance“ yra internetinė bendruomenė, kurioje gali pademonstruoti savo įgūdžius ir atrasti kūrybinius darbus.
    Privalumai: galimybė dirbti su „Google, „Facebook“, „Sony“ ir kt. prekiniais ženklais, paiešką galima atlikti pagal įmonę ar kategoriją.
    Trūkumai: konkurencija.

 

Laiko valdymo galia

Greitai ir lengvai valdyti projektus neturi būti sudėtinga. Kėblu tik rasti tai, kas labiausiai tinka kiekvieno poreikiui. Jeigu esi „Windows“ naudotojas turėtų paglebėti „Asana“, „Trello“ ar „Clickup“. Jei naudoji „Mac“, pasitarnauti turėtų „BaseCamp“ ar „Flow“. Kaip visada, drąsiai ieškok internete kitų įrankių, dauguma jų yra nemokami.

Finišo tiesioji

Pasirinkus dirbti savarankiškai ir įregistravus individualią veiklą, sąskaita faktūra tampa geriausia drauge. Tai būdas pranešti klientui apie įvykdytus darbus ir suteiktas paslaugas bei gauti atlygį. Kaip tai turi atrodyti?

Sąskaitoje faktūroje pateikiama visa reikalinga informacija, susijusi su atlikta paslauga ar parduota preke.

web dizainerio freelancinimo gidas 2021 3
Taigi dokumente nurodoma:

  • Apskaitos dokumento pavadinimas;
  • Apskaitos dokumento data;
  • Pardavėjo, t.y. surašiusiojo sąskaitą faktūrą, pavadinimas, kodas;
  • Gavėjo duomenys;
  • Prekės/paslaugos pavadinimas;
  • Mato vienetai, kaina ir suma;
  • Įvardinamas sąskaitą išrašęs ir ją priėmęs asmuo.

Ir apie popierizmą galvoti nereikia. Tavo profesionalia sąskaita faktūra pasirūpins atsinaujinusi Sąskaita123. Individualios veiklos kelyje tu ne vienas!

Sveikiname susipažinus su freelanceinimo gidu. Jeigu praleidai, kviečiame skaityti ankstesnius straipsnius – freelancerio pradžamoklis web dizaineriui ir kaip tapti laisvai samdomu web dizaineriu.

 

Susidomėjai WEB DIZAINO mokymais? Registuokis į mokymus arba NEMOKAMĄ konsultaciją!