Kiekvienam grafikos dizaineriui verta pasimokyti UX dizaino, jei nori tapti labiau vertinamu ir universalesniu savo srities specialistu. Net jei esi jau vertinamas profesionalas, UX dizaino žinios turi daug privalumų tavo darbui. Plačiau apie tai pakalbėsime šiame įraše.

 

Kuo skiriasi UX ir grafikos dizainas?

Grafikos dizainas paprastai būna susijęs su svetainės išvaizda: spalvų pasirinkimu, informacijos išdėstymu ir bendru estetiniu vaizdu. UX apima visa tai, bet kartu kreipiamas dėmesys į įrenginį, kuriame vartotojas naudosis svetaine ar programėle, taip pat ir užsakovo lūkesčius ir poreikius. Kitaip tariant, graži išvaizda dar nereiškia ir patogaus naudojimosi.

Ar gali grafikos dizaineris tapti UX dizaineriu?

Tikrai taip, kiekvienas grafikos dizaineris gali persikvalifikuoti į UX dizainerį, tam užteks baigti reikiamus mokymus. Dažniausiai grafikos dizaineriams itin sėkmingai pavyksta persikvalifikuoti ir išplėsti savo darbų apimtis.

automatinio testavimo lektorius e vilnius coding school

Ko papildomai grafikos dizaineriai gali išmokti UX dizaino kursuose?

UX dizaino mokymuose grafikos dizaineriai įgis platesnį supratimą apie tai, kaip svarbu žinoti, kam bus naudojama svetainė ar programėlė, kas bus vartotojas ir kokie jo pagrindiniai poreikiai. Taip pat mokymuose paprastai mokoma suprasti, kaip dizainą sukurti tokį, kad vartotojui nekiltų klausimų ir trukdžių naudojantis programėle ar svetaine, kad visas išdėstymas ir pasirinkimai būtų iškart suprantami ir patogūs.

Augantis UX dizainerių poreikis

Jei esi grafikos dizaineris ir vis dar svarstai, ar verta rinktis UX dizaino kursus, galbūt apsispręsti padės faktas, jog UX dizainerių poreikis rinkoje auga itin sparčiai. Įmonėms dabar svarbu turėti ne tik bet kokią svetainę ar programėlę, bet turėti tokią, kuria naudotis būtų iš tiesų labai patogu ir malonu.

Jei manai, kad atėjo laikas išplėsti savo žinias ir tapti UX dizaineriu, kviečiame registruotis mokymams.