Ankstesniuose įrašuose apie „Blockchain“ apžvelgėme, kas yra ši technologija ir kaip ji veikia. Šį kartą norime papasakoti, kam būtų galima panaudoti blokų grandinės veikimo principą.

Visi, kas yra girdėję terminą „Blockchain“, greičiausiai žino, kad ši technologija buvo sukurta ir labiausiai naudojama manipuliuoti kriptovaliuta. Tačiau ši, galima sakyti, revoliucinė technologija gali būti panaudota ir kitose srityse. Apžvelgsime kelias iš jų.

Nekilnojamasis turtas

Naudojant „Blockchain“ parduoti, pirkti ar nuomoti nekilnojamą turtą būtų galima daug lengviau, efektyviau ir skaidriau. Pasitelkus šią technologiją tiek nekilnojamojo turto agentai, tiek savarankiškai atliekantys operacijas su NT galės lengviau ieškoti, gauti patikimą informaciją ir, žinoma, piniginės operacijos perkant, parduodant ar nuomojant NT bus daug paprastesnės.

Švietimo sistema

„Blockchain“ gali būti panaudota kaip studentų diplomų ar sertifikatų duomenų bazė. Tuomet nereikės mokėti už spausdintus dokumentus, nereikės mokėti notarams už jų patvirtinimą, jie bus tiesiog visiems prieinamoje duomenų bazėje, kuri bus itin patikima. Tokia technologija jau naudojasi keli universitetai Kipre ir Didžiojoje Britanijoje.

Sveikatos sistema

Šioje srityje panaši sistema jau veikia daugelyje šalių. Pacientų sveikatos istorija yra sukeliama į virtualias duomenų bazes, kad bet kuris medikas iš bet kurios įstaigos galėtų greitai ir lengvai pasiekti informaciją apie konkretų pacientą, o „Blockchain“ principas užtikrintų, kad ta informacija yra teisinga ir tikra.

Bankai ir mokesčiai

Kaip jau apžvelgėme ankstesniame įraše, „Blockchain“ panaudojimas bankininkystėje leistų sutaupyti mokesčių už tarpininkavimą ir būtų daug saugesnis būdas pervesti pinigus, nes įsilaužimų ir vagysčių tikimybė būtų minimali. Lygiai taip pat skolintis pinigus, naudojant blokų grandinę, būtų saugiau ir paprasčiau tiek skolinančiam, tiek norinčiam pasiskolinti.

Valdžia

Jei „Blockchain“ naudotų valdantieji organai, jų veikla taptų daug skaidresnė ir aiškesnė, tiek kalbant apie biudžeto valdymą, tiek apie mokesčių surinkimą ir netgi balsavimą.

Labdara

Informacijos skaidrumas ir lengvas prieinamumas yra labai svarbu ir labdaros srityje, nes tuomet visi, kas nori paaukoti, gali būti tikri, kad jų pinigai pasieks savo tikslą ir bus panaudoti būtent tam, kam aukoji.

Taigi, „Blockchain“ yra potenciali ateities technologija, kuri, tikėtina, bus naudojama daugelyje sričių, kur reikalingas patogus ir skaidrus pinigų ar virtualių duomenų valdymas. Jei tave sudomino ši technologija, registruokis į „Blockchain“ mokymus.

Čia galite rasti įvykusių renginių apie „Blockchain“ su Vytautu Kašėta ir Ilja Laurs nuorodas.