Jei nusprendei pradėti mokytis programuoti, turbūt esi pagalvojęs, kokia kalba tave domintų labiausiai, ar bent jau norėtum žinoti, nuo ko gi pradėti mokytis. Iš tiesų, kai kurios kalbos yra lengvesnės, o kai kurios pakloja geresnius pagrindus tolimesniems mokslams. Mes siūlome pradžiai susipažinti su penkiomis programavimo kalbomis, kurias būtų verta išmokti pirmiausia.

Žinoma, tai tik mūsų, apklausomis grįsta nuomonė, bet tai nereiškia, jog šios kalbos idealiai tiks visiems pradedantiesiems. Visi esam skirtingi, mokomės dėl skirtingų priežasčių, todėl galbūt ir nei viena iš mūsų siūlomų kalbų pradžiai tau gali netikti. Tačiau su visomis verta susipažinti.

JAVA

JAVA yra viena ilgiausiai ir nuolat naudojamų bei viena įtakingiausių programavimo kalbų. Šia kalba programuoti galima įvairius prietaisus ir operacines sistemas. Būtent dėl šių priežasčių JAVA yra viena populiariausių kalbų, o tai būtų pakankamai svarbi priežastis jos mokytis pirmiausia. Visgi JAVA nėra lengva programavimo kalba, todėl nemažai mokyklų pradeda mokslus nuo C ar C++ kalbų, nes JAVA paveldėjo nemažai sintaksės iš šių savo pirmtakų. Bet jei tavęs neišgąsdins JAVA sudėtingumas, tuomet tu išmoksi svarbiausio – mąstyti logiškai ir analitiškai – kaip daro kiekvienas profesionalus programuotojas.

PYTHON

Kalbant apie lengviausiai išmokstamas kalbas, būtina paminėti ir PHYTON. Ši kalba buvo sukurta kaip atviro kodo, nemokama, netgi reklamos programoms naudojama kalba. Naudojant PHYTON galima per trumpą laiką sukurti daug lengvai skaitomų ir funkcionalių kodų. Dėl savo lankstumo PHYTON yra viena labiausiai naudojamų programavimų kalbų pastaruoju metu. Be to, mokantis PHYTON kalbos išmoksi dalykų, kurie labai pravers ir mokantis kitų kalbų.

JAVASCRIPT

JAVASCRIPT kalbos nereikėtų painioti su JAVA. Tai visai kita programavimo kalba, laikoma viena iš pamatinių internete naudojamų technologijų. JAVASCRIPT egzistuoja ir už naršyklės ribų – ji naudojama įvairioms programoms prie interneto prijungti. JAVASCRIPT yra ne tik dinamiška ir paprastai naudojama, bet ir lengvai išmokstama kalba. Gali dabar pat atsidaryti savo naršyklę ir ją išbandyti. Ir nors JAVA naudojama jau seniai, šios kalbos populiarumas vis dar auga.