Būk lankstus

Tos dienos, kai galėjai gauti darbą ir ilgai dirbti tik su viena technologija, seniai jau praeity. Jei nori būti nepralenkiamas šiuolaikiškas programuotojas, tu privalai būti lankstus ir išmanyti daug įvairių kalbų bei technologijų. Ypač svarbu turėti plačiai pritaikomų žinių, jei planuoji dirbti mažoje ar naujai susikūrusioje kompanijoje.

Visgi tai nereiškia, kad tavo specializacija negali būti kažkuri viena kalba. Puiku, jei kažką išmanai tikrai gerai, tačiau kiekvienas darbdavys įvertins tavo gebėjimą dirbti ir už savo specializacijos ribų.

Suprask, kas yra „pakankamai gerai“

Sako, kad geriausias programavimas yra perprogramavimas. O tai reiškia, kad retai kada pats pirmas rezultatas būna geriausias. Kad pasiektum tobulybę, taisyti reikės ne kartą.

Be to, nepamiršk, kad tavo sukurta programa ir neturi būti visiškai tobula, kad veiktų. Sukurk tai, ką geriausiai gali sukurti su turimomis priemonėmis. O patobulinti galima ir kartais net reikia bet kada vėliau.

Mokydamasis naujos programavimo kalbos, ieškok panašumų

Yra daug skirtingų būdų mokytis programuoti. Turbūt vienas paprasčiausių yra ieškoti panašumų tarp kalbų, kurių mokaisi. Tai reiškia, kad vienos kalbos mokymasis tau padės suprasti kitą, nes dažniausiai kiekvienos kalbos bazė vis tiek bus panaši.

Žinoma, svarbu suprasti, kad vienos kalbos išmanymas dar nereiškia, kad puikiai mokėsi ir kitas. Tiesiog pradėjęs mokytis naujos kalbos, imsi suvokti, kuria kryptimi reikia mąstyti, norint „sutarti“ su ta konkrečia kalba.  Todėl vienas paprasčiausių kelių yra bandyti susieti tavo jau mokamų kalbų dalis su kalba, kurios mokaisi. Ir tu suprasi, kad bendrų dalykų yra daug daugiau nei galėjai įsivaizduoti.

Mąstydamas universaliai ir suvokdamas, kaip veikia kalbos, tu tikrai gali tapti puikiu programuotoju.

Dirbk iš aistros, ne dėl pinigų

O čia jau turbūt nereikia pasakoti, kad darydamas tai, kas tave „veža“, net nepastebėsi, kaip didėja tavo santaupos. Ir visai kas kita būtų „arti“ vien tik tam, kad apmokėtum sąskaitas…