Tobulėjant technologijoms, kartu keičiasi ir įvairios darbo pozicijos – vienos panaikinamos kaip nebereikalingos, tačiau atsiranda ir daug naujų. Tokios vis atsinaujinančios technologijos kaip internetas, dirbtinis intelektas, programinės įranga ir pan. sukūrė darbo rinkoje įgūdžių atnaujinimo poreikį. Kiekvienas įmonės vadovas turėtų būti suinteresuotas, kad jo darbuotojai turėtų visus įgūdžius, reikalingus tobulėjant technologijoms, nes tik tada kiekvienas ir visi jaučiasi užtikrinti tuo, ką daro. Šiame įraše pasidalinsime priežastimis, kodėl verta investuoti į savo personalo mokymus.

1. Pagerina darbuotojų produktyvumą

Bet kokios įmonės ar įstaigos darbuotojai gerai jaučiasi tik tada, kai gerai supranta, su kuo ir kaip reikia dirbti. Jei savo įmonėje atnaujinate įvairias sistemas, o su jomis dirbti prisireikia naujų įgūdžių, būtinai suorganizuokite mokymus savo darbuotojams. Taip darbuotojai daug greičiau susigaudys naujovėse, jiems nereikės vargti bandant perprasti jas savarankiškai, taigi, jau iškart po mokymų kils jūsų įmonės produktyvumas. Kitaip tariant, produktyvumą pakelia ne įdiegtos naujos technologijos, o darbuotojų gebėjimai jomis naudotis.

2. Leidžia darbuotojams geriau aptarnauti klientus

Norint, kad įmonės klientai būtų patenkinti aptarnavimu, visų pirma būtent įmonės darbuotojai turi būti patenkinti darbu įmonėje. Išmokti nauji įgūdžiai suteikia personalui galimybę dirbti efektyviau ir lengviau, o tai tiesiogiai veikia jų pasitenkinimą savo darbu. Laimingi darbuotojai reiškia patenkintus klientus, o garsas apie gerą aptarnavimą sklinda greitai. Taigi yra tiesioginis ryšys tarp darbuotojų mokymų ir naujai pritrauktų klientų.

3. Nereikia išlaidauti naujų darbuotojų samdymui

Naujo darbuotojo paieškos neretai būna nuostolingas procesas. Ne tik reikia skirti laiko darbo pokalbiams, o vėliau naujo žmogaus apmokymams, bet pasitaiko, kad atsiradus naujam žmogui kuriam laikui išsibalansuoja visas sklandus įmonės darbas. Taigi, jei kažkuriam darbuotojui pritrūksta įgūdžių ar žinių, daug išmintingiau yra tokius darbuotojus išleisti į mokymus, ne tiesiog atleisti ir ieškoti naujų žmonių. Be to, gali nutikti ir tokia situacija, kad darbuotojas pasijaus nebetobulėjantis ir pats sugalvos išeiti į kitą įmonę.

4. Mažesnė darbuotojų kaita

Norint išlaikyti gerus darbuotojus, reikia arba kelti jų algas, arba investuoti į jų tobulėjimą. Personalo mokymai šiuo atveju yra naudinga investicija, nes darbuotojai jaučiasi vertinami ir svarbūs įmonei, reiškia, mažiau jų sugalvos pakeisti darbovietę. Be to, mokymai paįvairina kasdienybę, sukuria naujų iššūkių ir suartina kolektyvą.

5. Padeda atpažinti geriausius darbuotojus

Personalui užsakyti mokymai yra puiki galimybė pamatyti, kurie darbuotojai yra tikrai atsidavę savo darbui ir trokšta tobulėti savo srityje. Puiku, jei visi žinią apie mokymus sutiks su entuziazmu, tačiau, jei atsiras tuo nepatenkintas žmogus, verta su juo pasikalbėti apie tai, ar jis jaučiasi esąs savo vietoje. Netgi jei tokie žmonės neatsiskleidė iki mokymų, po mokymų taip pat labai greitai galima pastebėti, ar visi darbuotojai noriai taiko naujai įgytas žinias. Lygiai taip pat galima atrasti darbuotojus, kurie yra verti paaukštinimo, nes ne tik noriai mokėsi, bet ir puikiai pritaiko viską, ką sužinojo.

6. Pritraukia geriausius darbuotojus jūsų komandai

Jei įmonė gerai rūpinasi savo personalu, labai greitai apie jus ims kalbėti kaip apie gerą darbdavį. Lygiai kaip geriausia įmonės reklama yra iš lūpų į lūpas, taip pat yra ir su darbuotojais – įmonė pritrauks geriausius, jei jie žinos, kad jiems čia atsivers plačios galimybės mokytis ir tobulėti. Nereikia ir sakyti, kad pritraukiant talentingiausius darbuotojus bei juos išlaikant, įmonė klestės.

7. Prisideda prie geresnės įmonės ateities

Kiekvieno verslo tikslas yra klestėti ir būti geriausiais savo rinkoje. Užsakius mokymus darbuotojams ir suteikus jiems galimybę įgyti naujų žinių bei įgūdžių, jie įgalinami kurti geresnius produktus ar teikti profesionalesnes paslaugas. Ir tai reiškia ne vien didesnį pelną. Toks sprendimas taip pat leis ir sutaupyti, nes daug pigiau ir racionaliau yra suteikti esamiems darbuotojams naujų žinių nei samdyti naujus.

Taigi, personalo mokymai yra dalykas, kuris atsiperka iškart, kuris pakelia darbuotojų entuziazmą, gerina darbo atmosferą, o kartu kelia ir įmonės produktyvumą. Ilgalaikėje perspektyvoje personalo mokymai reiškia patenkintus darbuotojus ir patenkintus klientus, o būtent tai ir yra įmonės sėkmės garantas.