Programuotojai sutiks, kad viena sunkiausių programinės įrangos kūrimo proceso užduočių yra pavadinimų galvojimas. Nors naujos programavimo kalbos sukuriamos gana retai, tačiau jos būna naudojamos ilgai ir plačiai, o tokio kūrinio pavadinimas juk turėtų būti skambus ir įsimintinas. Kartais per daug nesivarginama, kalba pavadinama akronimu ar sutrumpinimu (pvz., HTML, SQL, BASIC), kartais pavadinimą lemia kalbą sukurti inspiravusios asmenybės („Pascal“, „Turing“), tačiau pasitaiko ir kūrybingų ar net juokingų kalbų atsiradimo istorijų. Šiame įraše supažindinsime su jomis.
Abi šios kalbos yra kalbos C patobulintos versijos. „C++“ iš pradžių turėjo vadintis „C with Classes“ (liet. C su klasėm), tačiau galbūt kažkas paprotino kūrėją, kad toks pavadinimas neskamba gražiai ir nėra įsimintas, todėl jis nusprendė pavadinti kalbą „C++“. Beje „++“ tiek C, tiek „C++“ kalbose yra komanda, padidinanti reikšmę. Galbūt tai ir buvo įkvėpimo šaltinis kuriant pavadinimą.
Turbūt pirma mintis, perskaičius šios kalbos pavadinimą, kad jis kažkaip bus susijęs su gyvatėmis. Tačiau iš tiesų – nieko panašaus. Kalbos įkūrėjas Guido van Rossum buvo didelis britų komedijos „Monty Python“ gerbėjas, todėl, kai 9-to praeito amžiaus dešimtmečio pabaigoje, beje, tokiu metu kaip dabar – kalėdiniu laikotarpiu, sukūrė naują programavimo kalbą, jis pavadino ją mėgstamos komedijos vardu.
Ankstyvame praeito amžiaus 10-tame dešimtmetyje sukurta programavimo kalba pirma turėjo vadintis „Oak“ (liet. ąžuolas), nes toks medis stovėjo šalia kalbos kūrėjų ofiso. Tačiau toks vardas jau buvo užimtas, todėl kūrėjai pasiūlė tris kitus vardus: DNA, Silk ir „Java“. Nugalėjo „Java“, greičiausiai todėl, kad kompanijos darbuotojai mėgo kavą, o kai kur kava yra vadinama „java“ (pavadinimas kilęs iš salos Java, kurioje buvo auginama kava). Žinoma, šios programavimo kalbos logotipas lengvai išduoda pavadinimo kilmę.
Šios kalbos pavadinimas yra įnešęs turbūt daugiausiai sumaišties. Visų pirma, ši kalba iš esmės neturi nieko bendro su „Java“. Iš pradžių ji turėjo vadintis „Mocha“, vėliau „LiveScript“, o tuomet, šios kalbos kūrėjų kompanijai susijungus su „Java“ kūrėjais, kalba buvo pervadinta „JavaScript“, nors iki šiol jos oficialus pavadinimas yra „ECMAScript“. Be to, „Microsoft“ sukūrė savo šios kalbos versiją ir pavadino ją „JScript“. Tiek vardo variacijų neturi nei viena kalba.
Iš pradžių šios kalbos pavadinimas buvo „Personal Home Page“ (liet. asmeninis puslapis) sutrumpinimas, tačiau turbūt kalbos kūrėjai norėjo skambėti moderniau ir dabar PHP reiškia „PHP: Hypertext Preprocessor“.
Perl
Šios programavimo kalbos kūrėjas norėjo, kad pavadinimas būtų trumpas ir keltų teigiamas asociacijas. Pirma jis norėjo kalbą pavadini „Pearl“ (liet. perlas) tačiau kalba tokiu vardu jau egzistavo, todėl jis tiesiog sutrumpino pavadinimą (o tai suteikė jam unikalumo) į „Perl“. Tada jis sugalvojo šio pavadinimo išaiškinimą: „Practical Extraction and Reporting Language“, kas gali leisti pagalvoti, jog „Perl“ yra akronimas, tačiau iš tiesų yra atvirkščiai.