TECH mugėje neretai susikerta netikėčiausi keliai. Šį kartą papasakosime, kaip žaidimų kūrėjai „Nordcurrent“ sutiko du savo naujus darbuotojus – žaidimų testuotojus. Pakalbinome buvusį Lietuvos olimpinės komandos narį Tautvydą Strolią, filmavimo srityje dirbusį vaizdo techniką Dominyką Daugevičių bei „Nordcurrent“ personalo projektų specialistę Karina Survilo. Kaip teigia Karina, visai nesvarbu, iš kokios srities ateini, nes visos gerosios žmogiškosios savybės yra svarbios, kad ir kur žmogus siektų sėkmės.

 

Tendencijos IT rinkoje 2023 metais

Pirmiausia paklausėme Karinos, kokias tendencijas IT rinkoje ji pastebi 2023 metais. Atsakymas tikrai nustebino. Viena ryškesnių tendencijų bent jau „Nordcurrent“ yra investavimas į lyderių ugdymą. Kompanija savo viduje yra užsiauginusi jau ne vieną vadovą. Taip pat Karina pastebi, kad prie hibridinio darbo modelio pratę darbuotojai vis dažniau renkasi dirbti ofise, nes pasiilgsta bendravimo su kolegomis, nenori jaustis atitrūkę. Be to, vis labiau jaučiama į žmogų orientuota kultūra, kai didelis dėmesys skiriamas darbuotojo savijautai, jo įtraukčiai ir galimybėms tobulėti.

 

Karina-S

Kuo sudomino TECH mugė?

Paklaustas, kodėl nusprendė dalyvauti TECH mugėje, Dominykas teigė, jog sudomino draugas pasakęs, jog čia yra galimybių pabendrauti su žmonėmis iš įmonių. Būtent mugėje jis susipažino su „Nordcurrent“ atstovais, buvo įdomu paklausti apie jų patirtį bei sužinoti, su kokiomis programomis ir įranga dirbama kompanijoje. Tautvydas dar iki mugės baigė testavimo kursus ir sužinojęs apie TECH mugę nusprendė, jog tai bus puiki proga susipažinti su įmonių atstovais ir sužinoti apie karjeros galimybes.

 

Tautvydas S

Iššūkiai persikvalifikuojantį IT sritį

Žinoma, persikvalifikuojant į visiškai skirtingą sritį sunku išvengti iššūkių. Tautvydas teigia, jog didžiausias iššūkis jam buvo programinės įrangos perpratimas. Iš sporto srities atėjusiam Tautvydui dabar sunkiau rasti laiko judėjimui, be to, reikėjo priprasti dirbti su komanda ir suprasti, ko tikimasi aprašant klaidas.

 

Dominykas Da

 

TECH mugės nauda

Paklausta, kaip vertina TECH mugę, kai joje sutikti žmonės jau dirba įmonėje, Karina atsakė, jog šis renginys yra puiki vieta tiek darbdaviams, tiek žmonėms, kurie siekia naujų karjeros aukštumų. „Nordcurrent“ sėkmingai jau dirba ne vienas mugėje atrastas žmogus, todėl įmonė su nekantrumu laukia naujų renginių.

Pokalbio pabaigoje pašnekovų paklausėme, ko jie palinkėtų žmonėms, norintiems persikvalifikuoti į IT sritį. Karina palinkėjo nebijoti žengti pirmojo žingsnio, nes jis yra sunkiausias, ir negalvoti, kad patirtis yra labai svarbi, nes tai niekada nebūna kertinis reikalavimas. Dominykas patarė nestresuoti, o susikaupti ir daryti būtent tai, ką norisi daryti, taip pat nenustoti nuolat domėtis. Tautvydas mano, jog svarbu suprasti tai, ką iš tiesų norėtum daryti, ir nebijoti nepataikyti iškart, nes bandyti verta visada, o TECH mugė gali būti puiki vieta sužinoti apie karjeros galimybes IT srityje.

TECH mugė 2023 jau rugsėjo 23 d. Užsiregistruokite į TECH mugę nemokamai ir susitikite su stipriausiais IT darbdaviais Lietuvoje. Registraciją rasite čia – www.techmuge.lt