Algirdas Milašius  . – buvęs pardavimų analitikas šiuo metu užimantis jaunesniojo programinės įrangos diegimo inžinieriaus poziciją įmonėje „TransUnion Lithuania“. Algirdas tvirtina: „Jeigu mokymuisi įmanoma skirti bent 15 minučių ryte ir vakare – Jūs jau galėsite pradėti jausti progresą po kelių savaičių.“

 

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Dirbau „Sanitex“ apskaitininku, o vėliau perėjau į „ALSO Lietuva“, kur užėmiau pirkimo specialisto (angl. purchasing specialist) pareigas. Prieš pradedant mokymus, dirbau pardavimų analitiku ir planavimo specialistu „Volfas Engelman“ įmonėje.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Apie programavimą buvau pradėjęs mąstyti jau seniai. Dirbant apskaitininku ataskaitų analizei visada naudojau programą Excel, tada pradėjau domėtis VBA (angl. visual basic for application) arba taip sakomais macrosais, norėdamas padaryti darbą efektyvesnį ir sklandesnį. Tai galėčiau pavadinti savo pradiniu tašku. Abejonių, žinoma, buvo: programavimo, kaip ir bet ko kito, mokymasis reikalauja nemažai laiko, o priklausomai nuo to, kiek jo investuoji, matosi rezultatai.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Mokiausi vakariniuose C# mokymuose. Atvirai, derinti darbą su mokymais buvo gana sunku, mat norėjosi sužinoti kuo daugiau ir išmokti kuo efektyviau taikyti žinias. Mokymosi procesas buvo toks įtraukiantis, jog kartais paskaitos pradžioje parašytą kodą paskaitos gale jau norėdavosi perrašyti naujais išmoktais būdais.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu „TransUnion Lithuania“ įmonėje jaunesniuoju programinės įrangos diegimo inžinieriumi (angl. associate Engineer – Development). Mokymų metu įgytas žinias naudoju kasdien, ypač C# ir XML.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Darbas pats mane surado dėka „Kaunas Coding School“! Baigus mokymus, užtrukau apie 4 mėnesius žiūrinėdamas darbo skelbimus, eidamas į IT renginius ir dalyvaudamas darbo pokalbiuose. „Kaunas Coding School“ Karjeros Centras davė profesionalius patarimus kaip pakoreguoti CV ir LinkedIn profilius, kaip persikvalifikuojant tapti matomu IT srities HR specialistams ir kokie kvalifikacijos kėlimui naudingi renginiai vyks artimiausiu metu.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Manau, kad šiuo metu turiu labai gerą progą gilinti savo žinias ir išplėsti savo perspektyvą programavime. Kiekvieną savaitę skiriu atitinkamai laiko praktinių įgūdžių tobulinimui ir knygų skaitymui (rekomenduoju „The Clean Coder“, Robert C. Martin), darau smulkius asmeninius projektus. Kartu su kolegomis darbe planuojam šiemet laikyti Microsoft egzaminą „Programming in C# 70-483“.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Pirmiausia pasistenkit įsivertinti, kiek to norit ir kiek galit į tai investuoti savęs. Jeigu mokymuisi įmanoma skirti bent 15 minučių ryte ir vakare – Jūs jau galėsite pradėti jausti progresą po kelių savaičių. Programavimo žinių tobulinimui svarbiausia disciplina, vienu prisėdimu visų programavimo klausimų neišspręsit. Suprantu, jog įgūdžių trūkumas gali gąsdinti, mat stiprūs pagrindai – tikrai puiku. Visgi, daug svarbiau kaip susidoroji su nežinoma užduotimi – ar ieškai sprendimo, ar apėjimo, ar tiesiog pasiduodi?

Algirdo LinkedIn profilis ČIA.