Andrėjus Ivaščenko .   – biotechnikos ir maisto technologijos specialistas, ilgai svajojęs apie programavimą, tačiau vis nedrįsęs pradėti mokytis. Pradėjus gilintis ir domėtis programomis, suprato, kad tikrai nori ir gali! Baigęs „Kaunas Coding School“ WEB kūrimo mokymus, šiuo metu dirba Progress programuotoju įmonėje „Present Connection“.

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš ateinant į mokymus, buvau biotechnikos ir maisto technologijos specialistas.

andrejus ivascenko present

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Programuoti norėjau seniai, tai buvo sena svajonė, kuri visada likdavo nuošaly, kadangi galvojau, kad  nesugebėsiu užsiimti kažkuo, kas yra taip toli nuo mano įgūdžių. Abejonės mane tikrai aplankė, nes man tai buvo visiškai nauja sritis ir apie ją nieko nežinojau. Vis dėl to, abejonės išsisklaidė kai pradėjau ruoštis ir intensyviai domėtis kursų programoje esančiomis temomis. Ne už ilgo pradėjau suprasti pagrindinius HTML ir CSS principus ir supratau, kad tikrai galiu mokytis programavimo.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Kaunas Coding School mokiausi Full-Stack WEB kūrimo programoje.

Sunkiausiai sekėsi JavaScript. Labiausiai erzinantis faktas, kad programuojant ar mokantis programuoti laikas lekia beprotiškai greitai.

andrejus ivascenko present connection 1

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu “Present Connection” Progress Developer pozicijoje. Žinios, įgytos Kaunas Coding School, padėjo pamatą man, kaip programuotojui. Šiuo metu Full-Stack žinios nėra tiek reikalingos kiek naujos, kurias įgijau darbe arba savarankiškai, bet be disciplinos, bei specifinio požiūrio į problemas, kurias įdiegė dar mokslų metu, abejoju, ar dabar mokėčiau daugiau nei tą dieną, kai man įteikė sertifikatą.

andrejus ivascenko present connection

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Kol radau darbą, teko gerokai paplušėti. Baigus mokslus Kaunas Coding School intensyviai mokiausi savarankiškai ir plėčiau savo pažįstamų ratą, dalyvavau seminaruose, dirbtuvėse, pradėjau mentoriauti “Sourcery for Kids” akademijoje.

Pagrindinė kliūtis buvo patirties trūkumas. Dėl jos trūkumo pakankamai sunku būti pastebėtam. Reikėjo investuoti daug laiko ir sudalyvauti daugybėje renginių, kad būtų galima jaustis tvirčiau. Džiaugiuosi, kad suabejojus ar kilus klausimams, mano užklausų visada laukė Kaunas Coding School mokyklos vadovė Justina, kuri ne tik padėdavo, bet papildomai užpildavo kvietimais į įvairiausius seminarus, susitikimus ar paskaitas.

Kaunas Coding School mokykla yra visiškai atsakinga už tai, kad dirbu “Present Connection”. Jų paskata dalyvavau šios įmonės dirbtuvėse, kuriose pakankamai gerai pasirodžiau, kad šie mane prisimintų ir po metų pasikviestų į savo komandą.

andrejus ivascenko present connection 2

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Savo profesiją vertinu labai gerai. Džiaugiuosi, kad šioje srityje visada galima tobulėti ir atrasti kažką naujo ir įdomaus. Kadangi dirbu, neturiu pasiteisinimo, kuris leistų man šių žinių negilinti. Dirbu komandoje, kurios projektas kuriamas su retesnėmis technologijomis, todėl mes privalome būti žingeidūs ir aktyvūs.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Kaip žmogus, kuris atidavė didelę dalį savo gyvenimo profesijos tobulinimui, bet nusprendusiam apversti savo karjerą aukštyn kojomis, galiu teigti, kad keistis galima bet kada ir jokie argumentai to nenugalės.

Visi specialistai pradeda nuo pagrindų ir patirtį įgyja dirbant. Reta profesija, kuri mokslų metu atiduoda viską ir baigus mokslus nebėra ko daugiau mokytis. Tas pats su programavimu: patiesus stiprius pagrindus, negalima apsileisti ir būtina tobulėti, kadangi technologijos tobulėja ir atsiranda naujų, o praeityje užsilikti nerekomenduojama.

Andrėjaus LinkedIn profilis ČIA.