Ernestas Večiorka  – savo karjerą pradėjęs skandinaviškoje įmonėje kaip jaunesnysis procesų vadovas, po kurio laiko intensyviai pradėjo ieškoti programavimo mokymų ir dėl gerų atsiliepimų pasirinko būtent “Vilnius Coding School” C# mokymus! Šiuo metu sėkmingai dirba analitiku „Danske Bank“.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Savo karjerą pradėjau prieš daugiau nei 3 metus Skandinaviškoje įmonėje kaip Junior Process Executive. Šioje pozicijoje mano pagrindinės pareigybės buvo dokumentų registravimas sistemoje, bendradarbiavimas su brokeriais iš Švedijos ir kiti kasdieniniai darbai. Iš anksčiau turėjau AutoHotkey skriptinimo kalbos pagrindus, kurių dėka radau būdų palengvinti ne tik savo, bet ir komandos kasdieninį darbą. AutoHotKey (AHK)  – tai yra nemokama skriptinimo kalba, su kuria galima automatizuoti Windows aplikacijas, internetinius puslapius,  bei kurti grafines vartotojo sąsajas.

ernestas danske

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Vėliau gavau darbo pasiūlymą dirbti pilnai su AHK skriptinimo kalba ir automatizuoti procesus ne tik savo, bet ir kitose įmonės komandose. Pradėjus dirbti kaip AHK specialistas atsirado noras pasinerti giliau į programavimą, plėsti akiratį bei pažinti kitas kalbas. Ilgai ieškojęs informacijos apie programavimo kalbas, nusprendžiau mokytis C# kalbos. Atradęs daug gerų atsiliepimų apie „Vilnius Coding School“, pasirinkau C# programavimo pagrindus šioje mokykloje.

ernestas danske bank ernestas danske

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai, nes dėstytojo paruošta medžiaga buvo labai lengvai suprantama. Dėstytojas Raimundas B. visas komplikuotas sąvokas ir terminus sugebėjo paaiškinti lengvais pavyzdžiais, kurių dėka buvo nesunku įsisavinti medžiagą. Dėstytojo pagalba buvo labai didelė, bet kada buvo galima jam užduoti klausimus, į kuriuos visada sulaukdavau atsakymų vos ne valandos bėgyje (įskaitant ir savaitgalius). Tai ypatingai palengvino mokymosi procesą. Šių mokymų dėka man pavyko išmokti C# kalbos pagrindus, kuriuos pritaikiau ir AutoHotKey kalbai.

ernestas danske 2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Ieškodamas pozicijos kaip jaunesnysis C# programuotojas, visai netikėtai pamačiau, kad „Danske Bank“ ieško Automation specialist, tad nusprendžiau aplikuoti ir taip gavau darbo pasiūlymą.

Šiuo metu įmonėje dirbu su procesų automatizavimu. Iššūkiai, su kuriais susiduriu kasdien, man leidžia toliau mokytis ir tobulėti programavimo srityje.

Savo karjeros keliu nuo Junior Process Executive iki Automation Specialist žengiau žingsnis po žingsnio, neskubėdamas. Prieš gaunant pirmą poziciją kaip Automation Specialist, esu ne vieną valandą pasilikęs po darbo, sprendžiant problemas. Taip pat, dėka „Vilnius Coding School“, aš galėjau lankyti kursus po darbo, kas man leido lengvai derinti mokslus su darbu.

ernestas danske 3

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Mano patarimai:

  • Pradėti nuo mažų dalykų;
  • Buti kantriems;
  • Nebijoti aukoti savo laisvalaiko kažkam naujo išmokti;
  • Priimti įšūkius kaip naujas galimybes, o ne baimes;
  • Nenustoti mokytis.

Ernesto Linkedin profilis ČIA.