Įkūrusi savo buhalterines paslaugas teikiančią įmonę ir 6 metus dirbusi buhaltere, Agilė Augustinienė  vieną dieną nusprendė, kad nori kažko daugiau! Pradėjusi dairytis kitose srityse, Agilė nusprendė, kad nori išbandyti save Duomenų analitikos sferoje. Baigusi mokymus „Vilnius Coding School“ šiuo metu sėkmingai tobulina savo įgūdžius „Danske Bank.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote? 

Studijavau ekonomiką Vilniaus Universitete, turiu Ekonominės analizės Magistro diplomą. Esu dirbusi Finansų kontroliere tarptautinėje įmonėje – labai gera patirtis ir tikrai įdomus darbas. Kai gimė vaikai, nusprendžiau, kad norėčiau laisvesnio darbo grafiko ir darbo iš namų, tuomet įkūriau buhalterines paslaugas teikiančią įmonę ir 6 metus dirbau buhaltere. vieną gražią vasaros dieną nusprendžiau, kad tai nėra tas darbas, kurį norėčiau dirbti visą likusį gyvenimą. Pradėjau dairytis ką kiti žmonės veikia, kokios yra naujos galimybės, ką įdomaus galėčiau išmokti. Taip atradau Duomenų analitiką – pagrindus turėjau, tereikėjo išmokti naudotis naujausiais įrankiais. Tai atvedė mane į „Vilnius Coding School“.

agile danske bank 1 agile danske bank 2

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai labai įdomūs, intensyvūs, tikrai daug informacijos ir praktinių užduočių, šaunūs, savo dalyką išmanantys lektoriai. Labai stengiausi produktyviai išnaudoti visą mokymų laiką ir pasisemti kuo daugiau žinių. Sužinojau nemažai apie duomenų bazes, išmokau formuluoti įvairiausias SQL užklausas, analizuoti duomenis Python pagalba bei Tableau pagalba duomenis pristatyti ir pateikti taip, kad būtų įdomu.

agile danske bank

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Sudėtingiausia buvo paruošti tinkamą CV, kuris atskleistų mano turimus įgūdžius ir žinias. Man, kaip žmogui nemokančiam savęs „parduoti”, tai yra tikras iššūkis. Čia man labai pagelbėjo „Vilnius Coding School“ Karjeros centro vadovės Živilės patarimai. Darbo pasiūlymus rinkausi labai atidžiai ir CV siunčiau tik į tokias pozicijas, kur tikrai norėjau dirbti, kur panaudočiau įgytas žinias ir tobulėčiau.

Į šią poziciją, kur dirbu dabar, CV siųsti mane paskatino Karjeros centro vadovė Živilė. Skelbime buvo nurodyta kad reikalinga 2 metų patirtis, tačiau Živilės paraginta surizikavau. Ačiū vadovui Vaidui, kuris manim patikėjo – ir štai aš čia – dirbu savo svajonių darbą – Procurement Data Analyst, Danske Bank 🙂

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Darbe pagrindiniai įrankiai SQL ir Tableau, na ir senas geras Excel, kaip gi be jo 🙂 Išmokau tvarkyti/prižiūrėti duomenų bazę, valdyti duomenų užkrovimą (ETL/SSIS).

Turėjau galimybę birželio mėnesį dalyvauti Tableau Conference Europe, išlaikiau egzaminą ir turiu Tableau Desktop Specialist sertifikatą.

O dabar lavinu duomenų vizualizavimo, pateikimo, ‘Storytelling with data’ įgūdžius.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Tiems, kurie svajoja keisti profesiją duočiau tokį patarimą, kokį gavau pati, kai ieškojau informacijos apie programavimą ir svarsčiau kurį kelią pasirinkti (ačiū Jonui) – visų pirma išbandyti save, pasimokyti savarankiškai (tikrai yra neblogų nemokamų kursų internete) ir įsitikinti ar tai tave „veža”, ar tikrai įsivaizduoji save tuo užsiimant nuolat. Ir jei taip – tuomet pasirinkti kursą „Vilnius Coding School“, kur gausi tikrai daug nuoširdžiai mokytis, pasisemti žinių ir ypač praktinių įgūdžių. O jau tada pasiruošti save pasiūlyti rinkai. Ir jei pats tiki, kad gali, moki/išmoksi, tikrai atsiras darbdavys, kuris pamatys tą užsidegimą ir patikės.

agile danske bank 5

Agilės Linkedin profilis ČIA.