Marina Dalidovich   – buvusi doktorantūros koordinatorė, kuri jautėsi pasimetusi karjeros kelyje, todėl vieną dieną nusprendė išbandyti testavimo mokymus „Vilnius Coding School“! Baigusi mokymus, po poros savaičių, įsidarbino kaip jaunesnioji testuotoja įmonėje “Alna Software”.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mano išsilavinimas yra humanitarinis. Turiu istorijos bei turizmo bakalauro laipsnį ir istorijos magistro laipsnį su specializacija „Kultūros paveldo apsauga ir interpretacija“. Dirbant pagal specialybę daug patirties neįgavau, nes turėjau tik keletą projektų. Mano nuolatinė darbo vieta buvo universitete. Dirbau doktorantūros koordinatore ir vadybininke.

marina alna 6

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis testuoti?

Pavargau  nuo darbo, kuriame negalėjau  tobulėti  ir neturėjau jokių karjeros galimybių. Jau seniai galvojau ir planavau keisti savo profesinį kelią, o IT sritis žavėjo visada. Prisimenu, kad vieną dieną, aš sau pasakiau: “STOP”,  reikia ne tik planuoti, bet ir pradėti daryti. Užsiregistravau į “Vilnius Coding School” testavimo mokymus  ir taip pradėjau savo kelią į IT sritį.

marina alna 3 

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi puikiai. Aš buvau pačioje pirmoje testavimo grupėje. Beveik trys mokymų mėnesiai prabėgo labai greitai. Galiu pasakyti, kad dirbti pilną dieną  ir mokytis vakarais tikrai įmanoma, reikia tik gerai suplanuoti savo laiką. Kursuose gavau daug žiniu apie rankinį testavimą, testavimo dokumentaciją, testavimo priemones ir metodologijas,  taip pat, truputį pačiupinėjome automatizavimą.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Surasti darbą naujoje srityje nėra lengvas procesas. Reikėjo atnaujinti ir sutvarkyti savo CV bei LinkedIn puslapį, pasiruošti darbo pokalbiams. Neturėjusi prieš tai jokios darbo patirties IT srityje, aš galvojau, kad naujo darbo paieška bus labai sudėtinga. Bet po dviejų savaičių paieškos po testavimo kursų baigimo, su Karjeros centro pagalba, jau turėjau praktikos vietą IT įmonėje – “Alna Software”. Po praktikos man pasiūlė darbo poziciją.

marina alna 4

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu jaunesniąja testuotoja “Alna Software” imonėje. Esu “manual” testuotoja, bet nuo spalio pradėsiu gilintis į automatizavimo procesus. Prieš pradedant mokytis, reikia įgyti programavimo žinių: jau pradėjau mokyti C# programavimo kalbą.

marina alna 5

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Galvoju, kad viskas įmanoma! Jeigu yra noras ir tikslas keisti savo karjerą ir profesiją, tai bus ir rezultatas. Niekada nėra per vėlu, ir nereikia abejoti savimi. Lengvo kelio nebus, bet reikia išstumti save iš komforto zonos. Žingsnis po žingsnio ir vieną dieną svajonė taps realybe.

Marinos Linkedin profilis ČIA.