Savo karjerą siejęs su testavimu, Michail Ostašov vieną dieną prisiminė savo seną svajonę – išbandyti programuoti! Pamatęs „Vilnius Coding School” skelbimą, nusprendė pasimokyti C# programavimo kalbos. Po mokymų Michail netruko susirasti darbą įmonėje „Elgama” kaip jaunesnysis programuotojas.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Pagrindinė mano veiklos sritis buvo QA / testavimas. Savo, kaip testuotojo, kelią pradėjau užsienyje, firmoje – „RepairTech“. Ten dirbau 5 metus, per kuriuos išmokau kaip reikia priimti produktą, ji aprašyti, ištestuoti ir paruošti taisymui.
Sekančią patirtį gavau jau Lietuvoje. Čia įsidarbinau žaidimų testuotoju „Nordcurrent“ įmonėje. Šioje įmonėje testuodavau žaidimų funkcionalumą, ieškojau žaidimų klaidų bei jas perduodavau programuotojams.

michail 3 elgama 1

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Jau nuo paauglystės norėjau būti programuotoju, todėl šiek tiek mokiausi pats, bet vis trūkdavo pasitikėjimo savimi ir bendro supratimo, kaip programuotojai dirba ir kokių žinių reikia turėti pačioje pradžioje. Vieną dieną pamatęs skelbimą apie programavimo mokymus „Vilnius Coding School“, supratau, kad tai yra būtent tai, kas gali man padėti įgauti nauju žinių bei įgūdžiu programavimo srityje.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Sekėsi puikiai! Patiko mokymo metodologija, ypač tai, kad buvo daug praktinių užduočių. Dėstytojas viska nuosekliai išaiškindavo ir jei kildavo papildomų klausimų visada į juos atsakydavo. Po mokymų įgijau programavimo žinių bagažą bei didesnį pasitikėjimą savimi.

michail 3 elgama

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Paieškos nebuvo sudėtingos, bet tai tikriausiai yra „Vilnius Coding School“ pagalbos dėka. „Vilnius Coding School“ Karjeros centras labai padėjo visame darbo paieškos procese, patarė kaip teisingai parengti darbo aprašymą, davė potencialių įmonių kontaktus, bei palaikė morališkai.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu kuriu C# biblioteką, kuri yra skirta mūsų įmonės programai. Pati programa yra skirta elektroninių elektros skaitiklių duomenims nuskaityti. Taipogi taisau klaidas, kuriu Unit testus bei mokausi DLMS/COSEM komunikacijos protokolo, kuris leidžia programai bendrauti su skaitikliu.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patarčiau daug domėtis savo sritimi, mokytis, praktikuotis, ieškoti bendraminčių ir mažiau klausyti tų, kurie teigia, kad tai yra neįmanoma. IT sritis yra labai plati ir joje visada trūksta specialistų, visiškai atsidavusių savo darbui. Nieks nesako kad bus lengva, bet jeigu sieksite tikslo atiduodami visą save, tai tikrai liksite pastebėti. Tai ne tušti žodžiai, tai mano gyvenimo kelias, kurį kadaise pradėjau ir kurį tiesiu ir šiai dienai.

michail 3 elgama 2