Prieš pasukdamas į IT sritį – Andrius, išbandė save įvairiose darbo pozicijose, tačiau noras išmokti programuoti vis nedavė ramybės. Vaikinas baigė dieninius Kaunas Coding School WEB kūrimo mokymus – dabar dirba programuotoju įmonėje Adform.

 

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš ateinant į mokymus  išbandžiau save įvairiuose darbuose –  nuo darbo sandėliavimo srityje iki pardavimų vadybininko.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Išmokti programuoti norėjau nuo seniai, tačiau nebuvau užtikrintas ar ši sritis man patiks. Turėjau abejonių, glumino nežinojimas  kas manęs laukia IT sektoriuje. Savo sprendimą stengiausi kuo geriau apgalvoti, uždaviau sau daug klausimų: Ar man tai tikrai patiks ? Ar aš tai sugebėsiu ? Ar aš mylėsiu tokį darbą po 5-10 metų ? Galiausiai nusprendžiau, kad gana varginti save dvejonėmis  – and just do it.

Ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Pasirinkau Kaunas Coding School dieninius WEB kūrimo mokymus, jų metu  mokiausi HTML, CSS, JavaScript ir PHP. Su sunkumais mokantis nesusidūriau, įgijau naudingu žinių, kurias panaudojau bei toliau gilinau kurdamas internetines svetaines.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu skaitmeninių reklamų IT įmonėje Adform. Daugiausia darbe naudoju C#, kaip savo pagrindinę programavimo kalbą. Taip pat darbe dažnai panaudoju žinias įgytas mokymų metu, kurios padeda atlikti kasdienes užduotis.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Daugelis įmonių ieško programuotojų su patirtimi, tad norimą darbo vietą rasti buvo gana sunku. „Kaunas Coding School“ Karjeros centras padėjo parengti savo CV ir pasiruošti darbo pokalbiui. Labiausiai darbą rasti padėjo „Kaunas Coding School“ organizuojami nemokami renginiai, kuriuose susipažinau su Adform įmonės atstovais bei sužinojau apie laisvą junior programuotojo darbo poziciją.

andrius 3 3

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Žinoma, pirmi mėnesiai nebuvo labai lengvi, bet galiu pasakyti – esu tikrai patenkintas dabartine savo profesija ir darbo vieta. Mokausi tikrai daugiau nei prieš pradedant dirbti ir tikiu, kad šis mokymosi procesas niekada nesustos.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Man „pralaužti ledus“ programavime labiausiai padėjo darbas ties projektu, kuris buvo asmeniškai įdomus, mano atveju – „Uber“ kopijos kūrimas. Manau, kad svarbiau už turimas žinias yra noras tų žinių įgyti, mokytis, tuomet žinios ir įgūdžiai ateis savaime. „Just go with the flow“.