Baigęs Verslo vadybos studijas – Andrius Jauniškis – pasuko į renginių organizavimo sritį, taip pat profesionaliai užsiėmė Pokerio žaidimu. Ilgainiui miglotos abiejų veiklų perspektyvos, paskatino jį vis dažniau pagalvoti apie darbo alternatyvas ateityje. Po svarstymų, kurioje srityje jam patiktų dirbti, nusprendė išbandyti save IT sektoriuje. Baigė vakarinius Vilnius Coding School Programavimo Pagrindai Per 6 Savaites mokymus, dabar dirba jaunesniuoju Java programuotoju įmonėje Innoforce.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigęs verslo vadybos studijas pasukau į renginių organizavimo sferą, taip pat profesionaliai žaidžiau Pokerį.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Miglotos perspektyvos ankstesnėse veiklose skatino galvoti apie alternatyvas ateičiai. Kurį laiką svarsčiau, kokioje srityje man patiktų dirbti, ir pamažu apsistojau ties IT. Artimoje aplinkoje yra žmonių dirbančių šioje sferoje, klausinėjau jų apie darbo specifiką ir domėjausi pats. Paskutinis taškas apsisprendžiant buvo apsilankymas Vilnius Coding School atvirų durų dienoje. Pamenu, buvo paskaita apie programavimo pagrindų mokymus, dar jai nepasibaigus, mintyse nusprendžiau, kad pradėsiu mokslus Vilnius Coding School.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Sekėsi neblogai, tam turėjo įtakos ir tai, kad nemažai mokiausi savarankiškai po paskaitų. Mokymų metu susipažinome su keletu skirtingų programavimo kalbų ir įrankių. Programa orientuota į „plotį“, ne į „gylį“, todėl, mano manymu, tai geras variantas naujokams. Įgyjamas bendras supratimas, kaip kas veikia, o išbandžius skirtingas technologijas, galima suprasti, kas labiau patinka.

andrius 4 1

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Galima sakyti, kad man pasisekė. Į pirmą darbo pokalbį ėjau dar nepasibaigus kursams. Bendramokslės dėka buvau supažindintas su įmone, kuri ieškojo Java programuotojo. Po kurio laiko buvau pakviestas į antrą pokalbį, po kurio įsidarbinau. Taip pat padėjo Vilnius Coding School Karjeros centro konsultacija, kurios metu gavau naudingų patarimų ir pagalbos ruošiant CV.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Esu jaunesnysis Java programuotojas. Šiuo metu mano darbai susiję su programinės įrangos palaikymu. Tenka spręsti iškylančias problemas, vystyti naujus funkcionalumus. Ties kiekviena nauja užduotimi išmokstu ką nors naujo. Užduotys gana įvairios, tad ir mokymosi spektras platus. Taip pat man artima mokymosi visą gyvenimą filosofija.

andrius 4 2

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Mažiau galvoti, daugiau daryti. Svarbiausia, kad patiktų tai, ką darai. Kai patinka, yra ir noras mokytis, ir motyvacija. Tam, kad suprastum ar patinka, reikia išbandyti. Kai užsirašiau į kursus, nebuvau tikras, ar juos baigęs ir toliau norėsiu tęsti kelionę IT pasaulyje. Įvyko taip, jog po mokslų baigimo susidomėjimas ir motyvacija dar labiau pakilo ir tada buvau tikras, jog anksčiau ar vėliau dirbsiu šioje srityje. Jei jaučiate, kad tikrai patinka kažkuri sritis, galite pamiršti visas kitas baimes. Svarbiausią dalyką turite  atradę, kitas dalykas, kurio prireiks, yra laikas. Manau tai galioja visoms sritims. Kalbant apie programavimą, tai nėra greitai ir lengvai išmokstamas dalykas, prireiks nemažai laiko, kantrybės ir pastangų, tačiau kai įdomu, tai ne bėda 🙂

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Norėčiau pridurti, kad kursai nėra stebuklinga piliulė ir vien jų nepakaks. Tai puikus būdas sistemingai, efektyviai mokytis, tačiau reikia įdėti daug savarankiško darbo.

andrius 4 3

Andriaus Linkedin profilis ČIA.