Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Didžiąją dalį paauglystės praleidau prie kompiuterio, esu dirbęs  grafikos dizaineriu – maketuotoju viename laikraštyje. Vis pagalvodavau apie darbą IT sektoriuje, bet taip ir neišdrįsdavau. Daug laiko praleidau ieškodamas tinkamo profesinio kelio, išbandžiau save dirbdamas restoranuose Anglijoje ir laivuose Prancūzijoje. Pagaliau nusprendęs, kad noriu pilnai panirti į programavimą, pradėjau ieškoti kursų ir mokyklų.

andrius 2 alna 5

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Pradžioje mokiausi savarankiškai, išbandžiau vieną programavimo mokyklą, tačiau ji neišpildė mano lūkesčių, dėl per mažai kvalifikuotų dėstytojų. Nenuleidau rankų ir savo paieškas tęsiau toliau, taip radau Vilnius Coding School mokymus, kurie buvo intensyvūs, įdomūs taip pat labai profesionalūs ir vertingi.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokiausi WEB programavimo. Buvo ganėtinai sudėtinga, mokymai buvo intensyvūs, reikėjo įsisavinti daug informacijos. Kai noras suprasti ir išmokti yra didelis – visi sunkumai įveikiami.

andrius 2 alna4

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? 

Jeigu stengiesi ir nepasiduodi rasti darbą savo sferoje – nėra sudėtinga. Žinoma, labai padėjo ir Vilnius Coding School Karjeros centro darbuotojos – Inga ir Živilė, kurios nuolat ieškojo man praktikos ir darbo pasiūlymų partnerių įmonėse.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje „Alna Software“ dirbu Front-End programuotoju. Kasdien stengiuosi kuo daugiau įsigilinti į naudojamas technologijas ir darbo metodologijas. Patyrę komandos programuotojai, testuotojai ir vadovai yra geriausi žinių šaltiniai.

andrius 2 alna3

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Svarbiausia yra noras, motyvacija mokytis ir nebijoti žengti pirmo žingsnio į platų ir paslaptingą IT pasaulį.

andrius 2 alna2

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Labiausiai norėčiau padėkoti savo komandos Product Owner’ei – Jurgitai, kuri nenustojo motyvuoti ir spausti siekti daugiau karjeroje.

Andriaus Linkedin profilis ČIA.