Pramonėje šaltkalviu – įrankininku dirbęs – Ignas Štefan  nusprendė, kad tai ne jam ir pradėjo gilinti savo programavimo žinias. Baigęs dieninius C# (.NET) mokymus dirba programuotoju įmonėjė „Present connection“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Su programavimu buvau susipažinęs anksčiau, tačiau pasirinkau visai kitą profesinę sritį, iki Kaunas Coding School mokymų dirbau šaltkalviu-įrankininku.

ignas present connection

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Kurį laiką dirbau pramonėje, tačiau ilgainiui tiesiog supratau, kad tai tikrai ne man. Tuomet nusprendžiau, kad reikia atnaujinti savo programavimo žinias. Pasirinkau Kaunas Coding School mokymus, kad prisiminti pagrindus, įgyti naujų žinių, taip pat, buvo svarbu pagalba įsidarbinant.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Bendrai C# mokymai patiko, jais esu patenkintas.

ignas present connection 2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? 

Įmonę padėjo susirasti Karjeros centras bei Kaunas Coding School vadovė Justė. Per tą laiką dalyvavau Karjeros centro rengiamose dirbtuvėse.  Pakeisti profesiją į programuotojo užtruko apie metus.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Po C# mokymų praėjo beveik metai. Karjeros centro konsultacijos, pagalba po mokymu truko 1-3 mėnesius. Karjeros Centras padėjo pasiruošti CV, susikurti LinkedIn profilį taip pat dalyvavau keliose IT darbo pokalbio simuliacijose. Tačiau patirties trūkumas  bei jaudulys kėlė problemų realiuose darbo pokalbiuose. Teko ieškotis darbo ir dirbti pagal turimą profesiją. Vienu metu buvau suplanavęs ir pasiryžęs judėti ne programuotojo, o įgytos profesijos keliu. Programavimo nebučiau apleidęs, būtų likęs kaip hobis. Tačiau sulaukiau netikėto skambučio iš „Present Connection“ įmonės, kuri pakvietė į 3 dienų workshop’ą. Pats savo gyvenimo aprašymo įmonei nesiunčiau, esu įsitikinęs, kad jį nusiuntė Karjeros centras. Po metų pertraukos ir Karjeros centro mokymų – gerai pasirodžiau darbo pokalbio metu, Įmonė pasiūlė prisijungti prie komandos.

ignas present connection 4

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Esu patenkintas savo pasirinkimu, jaučiuosi atradęs sau tinkamą profesiją, kurios neplanuoju keisti. Svarbu mokytis, gilinti žinias, įgūdžius ir nenuleisti rankų.

 

Igno Linkedin profilis ČIA.