Rima Bakienė  per  14 savęs ieškojimo metų dirbo įvairiose pozicijose. Sumaniusi išmėginti save naujoje srityje – nesigaili. Baigė vakarinius testavimo mokymus dirba testuotoja „CGI Lithuania“ įmonėjė.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu įgijusi verslo administravimo bakalauro bei finansų vadybos magistro laipsnius. Mano profesinis kelias prasidėjo nuo administratorės darbo vienoje IT kompanijoje jau ketvirtame bakalauro kurse. Per 14 savęs ieškojimo metų esu dirbusi ne vienoje pozicijoje: administratore, sekretore, vadybininke, apskaitininke, buhaltere, pardavimų vadybininke. Paskutinius 5 metus dirbau klientų aptarnavimo vadybininke vienoje nedidelėje statybinių medžiagų parduotuvėje. Pirmus metus buvo tikrai įdomu mokytis naujų negirdėtų pavadinimų, tačiau vėliau iššūkių mažėjo, galiausiai po 3 metų išėjau vaiko priežiūros atostogų dviems metams.

rima 3

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Dirbdama paskutinėje darbo pozicijoje išgirdau keletą sėkmės istorijų, apie persikvalifikavimą į programavimą. Bet programuoti bijojau, juk buvau tik namų interneto vartotoja. Taip ir liko ta idėja. Kol po metų vaiko priežiūros atostogų supratau, kad grįžti į senąjį darbą nenoriu, tad vėl atsiminiau sėkmės istorijas ir radau testavimo kursų aprašymą. Pasirodė įdomu, tad sausio mėnesį pamačiusi registraciją į atvirų durų dieną nedvejojau. Atsimenu kaip dabar – pirmas klausimas karjeros centro darbuotojai buvo „Ar aš nepersena persikvalifikuoti?“ Dabar juokas ima, nes atėjimas į testavimo kursus buvo vienas geriausių sprendimų mano gyvenime!

Keista, bet 12 klasėje atvežusi pateikti prašymą dėl stojimo, išgirdau pasiūlymą: „Jūsų balų užtenka be valstybinių egzaminų rezultatų mokytis informatikos. Ar liksite šitoje programoje ar stosite bendra tvarka?“ Deja, bet dėl tuometinių finansinių galimybių šitos programos net nesvarsčiau.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Lankiau vakarinius Vilnius Coding School testavimo mokymus, kurie sekėsi visai neblogai, buvau be galo entuziastinga ir motyvuota. Jau po pirmos paskaitos grįžusi namo vyrui pusę nakties pasakojau, kad radau specialybę, tinkančią man. Dėstytojos tikrai stengėsi atsakyti į visus kilusius klausimus, padėdavo, kantriai aiškindavo. Grupė buvo sudaryta iš įvairaus lygio studentų: nuo visiškai „žalių“ iki jau dirbančių su testavimu susijusius darbus.

Daugiausia įgijau su rankiniu testavimu susijusių žinių, sužinojau, kur ieškoti daugiau informacijos, taip pat buvo nemažai praktinių pratimų.

rima 4

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? 

Pabaigusi mokymus užsiregistravau į Karjeros centro konsultaciją, jos metu sužinojau savo baigiamojo darbo įvertinimą. Karjeros centro vadovė Živilė negailėdama laiko paaiškino visus CV rašymo niuansus, papasakojo apie Linkedin, kaip susikurti profilį. Gaudžiau kiekvieną žodį, nes 8 metus neteko pačiai ieškotis darbo. Kai gauni visą reikiamą informaciją bei pagalbą, tikrai nėra sunku. Beliko pačiai atlikti namų darbus ir jau po kelių dienų buvau paruošusi savo CV bei susikūrusi Linkedin profilį. Jeigu atvirai, darbo pati neieškojau labai intensyviai. Einant į pirmą pokalbį labiausiai drebėjo kojos (į šią poziciją mano CV išsiuntė mokykla), į antrą pokalbį nuėjau tik išbandyti savęs (mane rekomendavo dėstytoja), trečias pokalbis buvo „CGI Lithuania“ įmonėje. Joje jau dirbo Vilnius Coding School testavimo kursus baigusi mergina, kuri ieškojo sau kolegės. Nusiuntusi jai savo CV sulaukiau skambučio. Pokalbis buvo su trimis kolegomis, labai smagus. Po kelių dienų sulaukiau skambučio ateiti dirbti!

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu testuotoja, viename tarptautinės kompanijos „CGI Lithuania“ projekte. Dirbu su rankiniu testavimu, mokausi praktikoje pritaikyti kursuose įgytas žinias. Taip pat bandau prisiminti seniai naudotą anglų kalbą bei mokausi dirbti komandoje. Džiaugiuosi, kad atėjusi dirbti į „CGI Lithuania“ įmonę, buvau šiltai priimta kolektyvo. Kolegos padeda, kantriai paaiškina, moko. Man pasisekė, nes kolektyvas tikrai puikus!

rima 2

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Gyvenime stengiuosi vadovautis principu – geriau pabandyti ir gailėtis, nei gailėtis jog nepabandei. Sugalvoti, kad noriu keisti profesiją – neužtenka. Reikia motyvacijos ir pastangų. Nuo pat pirmos kursų dienos žinojau, kad testavimas yra skirtas man! Mokymų metu kartojau, kad rugsėjo mėnesį jau tikrai dirbsiu (kursai vyko balandžio – birželio mėnesiais). Taip ir nutiko – dirbti pradėjau jau rugpjūčio mėnesį.
Nors keisti profesiją atrodo tikrai baisu, atsiranda dvejonių ir klausimų, jei nepavyks, kas tada? Mane labai palaikė vyras, skatino ieškoti savęs. Be to, turėjau puikų pavyzdį –   mama būdama 40 metų pakeitė profesiją ir baigė kolegiją, o būdama 50 metų apsigynė bakalauro laipsnį.

Tad nebijokite keistis, gal taip atrasit savo svajonių darbą?

 

Rimos Linkedin profilis ČIA.