Dešimtmetį paveldosaugininke dirbusi – Agnė Gendrėnienė  nusprendė, kad nebegali stovėti vietoje, norėjo įgyti šiuolaikiškų bei naudingų žinių. Baigė vakarinius testavimo mokymus dirba testuotoja „Omnisend“ įmonėjė.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu baigusi kraštovaizdžio architektūros bakalauro bei paveldosaugos magistro studijas. Beveik dešimtmetį išdirbau vienoje biudžetinėje įstaigoje paminklotvarkininke. Darbas buvo visapusiškas – apėmė bendravimą su žmonėmis, duomenų rinkimą ir apdorojimą, dokumentacijos ruošimą ir tikrinimą, prezentacijų ruošimą.

agne 2 3

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Pamažu supratau, kad stoviu vienoje vietoje visomis prasmėmis, labai norėjau išmokti kažko naudingo ir šiuolaikiško, o paveldosaugos sistema gana nusistovėjusi. Tam tikrose srityse su testavimu jau buvau susidūrusi anksčiau. Be to, tiek kiti, tiek aš pati savyje mačiau tam tinkamų asmeninių savybių. Noras keistis buvo toks stiprus, kad vieną dieną išėjau iš darbo ir pradėjau lankyti Vilnius Coding School testavimo kursus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai. Įgijau stiprius pagrindus, supratau kas iš tiesų yra testavimas, į ką reikia atkreipti dėmesį, kaip ruošiama dokumentacija, kokius įrankius naudoti. Po paskaitų papildomai mokiausi ir namuose. Baigusi testavimo mokymus, pradėjau lankyti ir Agile kursus, kurie dar labiau praturtino mano turėtas žinias.

agne 2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? 

Baigusi mokymus leidau sau mėnesį pailsėti. Vėliau kreipiausi į Vilnius Coding School Karjeros centrą, kur gavau naudingų patarimų kaip tinkamai paruošti CV, užpildyti Linkedin profilį. Netrukus iš Vilnius Coding School sulaukiau pasiūlymo dalyvauti “Omnisend” įmonės rengiamoje atrankoje į jaunesniosios testuotojos poziciją. Atlikau užduotį, kurioje panaudojau visas kursuose sukauptas žinias. Sėkmingai atlikusi užduotį, buvau pakviesta į pokalbį, o jau rugpjūčio pradžioje pasirašiau darbo sutartį  – praėjus tik 2 mėnesiams po kursų baigimo!

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Esu jaunesnioji kokybės užtikrinimo specialistė (junior QA specialist). Darbas labai visapusiškas (API, produkto, integracijų testavimas ir t.t.), reikalaujantis nuolatinio mokymosi. Kol kas testuoju “rankiniu” būdu, tačiau greitu metu mokysiuos ir automatizavimo.

agne 2 2

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Tikrai nėra nieko neįmanomo. Tik reikia tikėti ir pradėti, o jei nesiseka – jokiais būdais nepasiduoti. Taip pat svarbus ir artimųjų palaikymas. Žinau, jog daugelis nesiryžta, nes bijo išeiti iš savo komforto zonos. Bet tam yra patogus kursų laikas vakarais, kai gali nesunkiai suderinti su darbu, o vėliau ir lengviau apsispręsti.

Ką dar norėtumėt pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Pasinaudodama proga, noriu padėkoti įmonei “Omnisend”, kad patikėjo manimi ir suteikė galimybę keisti savo profesiją. Taip pat VCS už suteiktas žinias, pagalbą bei tobulą galutinį rezultatą – t.y. įsidarbinimą.

Agnės Linkedin profilis ČIA.