Studijuodamas trečiame kurse – Klaidas Pilkis  suprato, kad jį domina programavimas, nenorėdamas švaistyti daugiau laiko baigė vakarinius C# mokymus, dirba programuotoju “Present connection” įmonėje.

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš ateinant į Kaunas Coding School mokymus dar studijavau universitete, buvau 3 kurso KTU studentas. Taip pat puse etato dirbau Eigintos įmonėje krovėju.

Klaidas 3

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Mane visada traukė video montavimas, tad įstojau į Multimedijos technologijas, KTU universitete. Studijuodamas supratau, kad vis gi įstojau ne visai ten kur norėjau, bet labai šalia. Studijuodamas turėjau galimybę paliesti pačio programavimo, kuris mane ir “užkabino”.  Todėl nusprendžiau nešvaistyti laiko ir papildomai mokytis, taip pasirinkau Kaunas Coding School.

Ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Mokiausi objektinio programavimo pagrindų C# kalba vakariniuose mokymuose. Sunkiausia buvo sugalvoti baigiamojo darbo temą (juokauju). Sunkiausia turbūt buvo, ne pačiuose mokymuose, o prisiversti judėti pirmyn ir tobulėti. Jaučiausi silpnas ir turintis per mažai pasitikėjimo kažką padaryti daugiau.

Klaidas 4

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu programuotoju “Present connection” įmonėje. Mokymuose įgytas žinias naudoju darbe, nesvarbu kokia kalba pradėjai, programavimo principai lieka tie patys, skiriasi tik darbdavio technologijos.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Man labai pasisekė – praėjus vos savaitei po mokymų baigimo paskambino Kaunas Coding School vadovė Justina. Kartu su Karjeros centro pagalba, parašiau savo CV, kurį išsiuntė į “Present connection” įmonę, kurioje šiuo metu dirbu. Gavę mano CV su manimi susisiekė ir pasikvietė į organizuojamą “workshop’ą”.

Noriu pasakyti, kad Kaunas Coding School man suteikė puikią galimybę pradėti savo programuotojo karjerą, man reikėjo tik pasinaudot ja. Turbūt iš Kaunas Coding School gavau maksimumą.

Klaidas 5

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Turbūt geriausias įvertinimas yra tai, kad jaučiuosi savo vietoje, kur ir norėčiau būti. Žinoma, stengiuosi kiekvieną dieną išmokti kažko naujo. Tai yra nuolatinis žinių gilinimas, kur turi investuoti daug laiko ir kantrybės, kad perprastum ir suprastum naujus, esamus principus, bei metodologijas.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Gal ir banaliai pasakysiu, tačiau svarbiausia išeiti iš savo komforto zonos ir pradėti daryti dabar. Tai nėra lengva, tačiau kuo daugiau į save investuosi, tuo greičiau jausi gerėjančius rezultatus. Jeigu mokysiesi, įdėsi daug pastangų, vis tiek anksčiau ar vėliau sėkmė ateis. Norint pradėt dirbti užtenka stiprių pagrindų, ką man ir davė Kaunas Coding School. Būdamas tarp programuotojų (dirbdamas), daug greičiau tobulėji nei vienas žiūrėdamas ar pirkdamas įvairius kursus, literatūrą. Žinoma nesakau, kad kai dirbi nereikia mokytis toliau. Svarbiausia rasti tinkamą kryptį kas tave “veža”. Na o blogiausiu atveju, bent būsi pabandęs ir nereikės savęs griaužti, o jeigu būčiau pradėjęs, gal būtų ir man pasisekę – nors esu įsitikinęs, kad gailėtis neteks ?

Klaidas 2 

Klaido Linkedin profilis ČIA.