Guoda Butkevičiūtė – jau karjeros pradžioje pastebėjo kaip programavimo pagalba gali lengviau atlikti jai paskirtas užduotis. Nusprendusi gilinti žinias pasirinko vakarinius Duomenų analitikos mokymus, po kurių dirba duomenų analitike „Girteka Logistics”.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Turiu įgijusi ekonomikos ir finansų srities išsilavinimą, savo profesinį kelią pradėjau nuo darbo su bankinėmis, finansinėmis operacijomis. Dirbdama, taip vadinamame,  „BackOffice“ supratau, kad dauguma mano dieną užpildančių klausimų yra susiję su sistemos trūkumais. Būdama operacijų specialistės pozicijoje pastebėjau, kaip su paprasčiausio MS Excel pagalba galiu lengviau atlikti dienos darbus programoje susikurdama reikiamus įrankius. Pats reikiamų įrankių kūrimas visada buvo įdomus procesas, tačiau pasukti vien tik į programavimo sritį niekada netraukė. Gąsdino tai, kad tektų investuoti daug laiko mokslams universitete.

guoda 5

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Dar savo pirmąjame darbe suvokiau, kad ilgalaikėje perspektyvoje, darbas su operacijomis nustos motyvuoti. Baigusi magistro studijas tapau išvestinių finansinių priemonių ataskaitų teikimo sistemos analitike. Šioje pozicijoje turėjau daug atsakomybių, susidūriau su techninių duomenų problemomis, kurias reikėjo identifikuoti, spręsti bei komunikuoti analizuojant gaunamus duomenis. Jaučiau įgyjanti nemažai patirties duomenų analizavimo ir perdavimo srityse. Buvau atsakinga už pateiktų ataskaitų analizavimą, problemų identifikavimą ir komunikavimą. Ilgainiui atsirado poreikis geriau suprasti ataskaitų formavimo pusę. Manau, suprantant finansinę ir techninę duomenų puses galima daug tikslingiau, greičiau komunikuoti ir spręsti kylančias problemas.

Darbas su MS Access suteikė nemažai patirties su reliacine duomenų struktūra, lentelėmis, jų sąsajomis. Tačiau trūko pasitikėjimo savo žiniomis SQL kalbos srityje. Sužinojusi, kad Vilnius Coding School yra duomenų analitikos kursas, supratau – tai bus puiki proga pačiai pasitikrinti savo žinias, jas praplėsti ir sustiprinti.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Duomenų analitikos kursas susideda iš trijų dalių, būtų sunku trumpai apibūdinti visą programą. Pirmoji – SQL kalbos dalis man buvo artimiausia, kaip minėjau, darbe tekdavo naudoti MS Access programą, kurios duomenų struktūrizavimo logika yra tokia pati kaip ir SQL reliacinės duomenų bazės. Studijuojant šią kalbą turėjau daug klausimų ir pastebėjimų lektoriui. Labai džiaugiuosi jo kantrybe ir dėmesiu kiekvienam iš mūsų atsakinėjant į juos. Tikrai papildžiau savo SQL užklausų rašymo žodyną, užsitvirtinau esminių sąvokų bei taisyklių žinias.
Antroji – Python programavimo dalis pasirodė kiek sunkesnė, ją teko mokytis nuo nulio. Lektorius – labai stiprus savo srities žinovas. Gavome daug išsamios informacijos, buvo gana sunku viską aprėpti ir suspėti atlikti paskirtas užduotis pareigingai (mokiausi vasara, tuo metu už lango buvo +30 laipsnių karštis). Vis gi paskutinių paskaitų metų įgudau naudotis keletų naudingų, „didelius“ duomenis apdorojančių „Pandų“. Pati Python kalbos mokymų dalis, pristatanti jos galimybes, tikrai motyvuojanti toliau gilintis į šią programavimo kalbą!
TABLEU programavimo dalis pasirodė, kaip tikras atokvėpis po subtilių Python algoritmų. Manau, buvo puikiai pristatytos TABLEU galimybės, kurias žinant galima pateikti puikias vizualias duomenų prezentacijas neeikvojant daug laiko.

guoda 2

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Mokydamasi Vilnius Coding School, gavau rekomendaciją – apsilankyti Girteka Logistics karjeros dienose. Rekomendacija pasinaudojau ir nieko nesitikėdama apsilankiau renginyje, kuris mane iškart įtraukė ir sudomino. Ten susipažinau ne tik su karjeros galimybėmis, pačiu darbdaviu, bet ir turėjau neeilinę galimybę iškart sudalyvauti mini darbo interviu. Po šio pokalbio gavau kvietimą susitikti su būsimu komandos vadovu, kuris skyrė užduotį. Ją atlikusi, prisijungiau prie šaunios analitikų komandos. Prieš mokymus Vilnius Coding School esu apsilankiusi darbo pokalbiuose, į pozicijas, kuriuose reikalingos duomenų analitikos žinios, tačiau trūko pasitikėjimo savo jėgomis ir užtikrintumo. Baigusi analitikos mokslus Vilnius Coding School supratau, kad turiu sukaupusi nemažą duomenų analitikos patirtį, galiu pasitikėti savo duomenų programavimo įgūdžiais ir drąsiai imtis darbo.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje dirbu 2 mėnesius, rašau SQL užklausas, kurios kuria ataskaitas palengvinančias procesų valdymą ir kontrolę arba yra reikalingos duomenų vizualizacijoms. Visada pavydėjau savo kolegoms IT srityje, kurių darbas yra kurti sprendimus, reikalingus verslui – dabar pati esu šioje pozicijoje. Su kolegomis aiškinamės ir diskutuojame, kokie duomenys yra reikalingi, kokių duomenų norima, kaip juos pateikti geriausiai – neapsunkinant sistemos nereikalingais duomenimis.

guoda 3

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Manau, kad žmonės, kurie turi polinkį į loginį mąstymą ir mėgsta ieškoti loginių sprendimo būdų, turėtų nebijoti išbandyti savo jėgas duomenų analitikoje. Nuosekliai mokantis įmanoma perprasti šios srities subtilybes. Po truputį suprantant duomenų struktūrą, tipus, klasifikacijas, o vėliau gilinantis į smulkesnius niuansus susidėlioja bendras duomenų valdymo paveikslas. Man duomenų analitika, visada šiek tiek primena lygties sprendimą, su kelias skirtingo tipo kintamaisiais, kuriuos tenka apgalvoti ir atrasti tinkamiausią sprendimą.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Noriu pasakyti, kad labai džiaugiuosi atradusi Vilnius Coding School. Nors skyriau pusę vasaros  programavimo mokslams, tačiau dabar dirbu savo mėgstamą darbą. Juk darbe praleidžiame nemažą dalį savo gyvenimo. Taip pat noriu padėkoti savo mokytojams, iš Vilnius Coding School, už skirtą energiją ir pozityvą!

Dabar interneto platybėse galima rasti įvairiausios mokymosi medžiagos, tačiau palaikymas, padrąsinimas ir įvertinimas, bent jau man –  labai svarbi mokymosi dalis.

guoda 4

Guodos Linkedin profilis ČIA.