Jolita Šapalienė – kelis metus dirbo nekilnojamojo turto valdymo kompanijoje, bėgant laikui suprato – reikia keisti profesiją. Pradėjo domėtis persikvalifikavimo galimybėmis, baigė dienininius  JAVA mokymus – dirba programuotoja  „Alna Software” įmonėje .

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Apie programavimą niekada anksčiau nebuvau susimąsčiusi. Baigiau tarptautinio verslo studijas VGTU, keletą metų dirbau nekilnojamojo turto valdymo kompanijoje nuomos projektų vadove. Galiausiai aplankydavo mintys, kad norėčiau dirbti kitokį darbą. Po atliktų karjeros testų supratau, kad turiu keisti profesiją. Taip ėmiau ieškoti profesinio persikvalifikavimo galimybių.

jolita

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Apie Vilnius Coding School buvau girdėjusi gerų atsiliepimų. Nuvykau konsultacijai dėl mokymų pasirinkimo. Konsultacijoje man patarė pažiūrėti online programavimo kursus, kad įsitikinti ar man JAVA programavimo kalba ir pats programavimas patiktų. Pradėjusi online kursus labai įsitraukiau. Nuo pat tos akimirkos, kai pamačiau pirmą „Hello world“ rezultatą ekrane, norėjau kasdien suprogramuoti kažką daugiau. Neliko abejonių dėl kursų pasirinkimo, nusprendžiau būtinai išbandyti Vilnius Coding School mokymus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai buvo dieniniai, intensyvūs. Pirmas dvi savaites mokymuose jaučiausi gana komfortiškai. Dėstytojo paskaitos padėjo susisteminti turimą ir naują informaciją. Kitas dvi savaites gilinomės į sudėtingesnius uždavinius, susipažinom su kartu naudojamomis naujausiomis technologijomis bei vystėm savo baigiamuosius projektus. Šiuose mokymuose įgijau programavimo pagrindus ir sužinojau, kokia dinamiška ir plati yra IT sritis. Mano motyvacija sužinoti ir suprasti kaip įmanoma daugiau išliko didelė visų mokymų metu, todėl savo tikslų pasiekiau.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Po mokymų mano tikslas buvo mokytis toliau. Man atrodo, kad geriausia mokytis dirbant komandoje su profesionalais. Todėl iš karto baigusi mokymus ėmiau sekti darbo skelbimus, taip pat atvykau konsultacijai į Vilnius Coding School Karjeros centrą. Spėjau sudalyvauti tik viename darbo pokalbyje ir atlikti atrankos užduotį. Labai greitai į pokalbį pakvietė „Alna Software“, kurį suorganizavo Vilnius Coding School. Čia atrankos procesas ėjosi sklandžiai ir netrukus mane pakvietė atlikti praktiką JAVA komandoje. Po praktikos šioje įmonėje įsidarbinau.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu jaunesiąja programuotoja JAVA komandoje. Gilinuosi į veikiančias sistemas ir dirbu komandoje naujai vystomame projekte. Mokausi man naujų technologijų, t.y. Spring, JavaScript, React.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Keisti karjerą yra šioks toks iššūkis gyvenime, tačiau jeigu jis norimas ir reikalingas būtina pabandyti, kad netektų gailėtis nepabandžius. Manau, kad susipažinę su IT sritimi daugelis suprastų, kad čia yra karjeros galimybių visiems, kurie nusiteikę tobulėti, nes yra daug profesinių krypčių. Mokytis kažko naujo niekada nėra per vėlu.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Keičiant profesiją labai svarbu turėti palaikymą iš šalies. Aš esu laiminga, kad mane supranta, palaiko artimieji ir nuoširdžiai padeda mokytis kolegos. Ačiū visiems!

Jolitos Linkedin profilis ČIA.