Asta Jaksebogaitė – iki „Vilnius Coding School“ mokymų dirbo finansų srityje. Baigusi testavimo mokymus, Asta, suprato, kad testavimas jai tinka ir nusprendė tolimesnę karjerą tęsti būtent čia. Karantino metu Asta įsidarbino „Pigu.lt“ įmonėje Jaunesniąja kokybės analitike.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki testavimo mokymų teko dirbti darbus su skaičiais, itin tiksliomis užduotimis – dirbau tiek finansinių nusikaltimų prevencijos tiek apskaitos ir atlyginimų skaičiavimo srityse tarptautinėse įmonėse su užsienio klientais.

asta pigu 3

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis testuoti?

Su testavimu yra tekę susidurti ankstesniuose darbuose kaip papildoma užduotimi prie pagrindinių atsakomybių. Sekėsi labai gerai, todėl norėjosi sužinoti kuo daugiau, nepalikti to tik kaip šalutinių užduočių darbe. Taip pat norėjosi įgauti techninių IT žinių, suprasti, kaip organizuojami darbai, kokias atsakomybes turi skirtingos rolės IT srityje.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Iki mokymų daug domėjausi ir mokiausi pati, nuolat kamantinėjau IT srityje dirbančius draugus, kad kuo daugiau papasakotų apie savo kasdienybę ir darbus. Kadangi jau daug žinojau išmokus savarankiškai, mokymai sekėsi labai gerai, nesigailiu pasirinkusi mokytis testavimo „Vilnius Coding School“ mokykloje. Mokymai tarsi „sudėliojo“ viską į savo vietas – padėjo susisteminti informaciją, įsijausti į testuotojos rolę testuojant pirmųjų užduočių metu. Kursų metu nebeliko jokių dvejonių dėl pasirinkto kelio – jaučiausi savo vėžėse ir supratau, kad nenurimsiu, kol neįsidarbinsiu testuotoja. Prie tvirto apsisprendimo labiausiai prisidėjo lektorė Donata, kuri konkrečiai ir aiškiai pateikė dėstomą informaciją,   sugebėjo pateikti testuotojo rolės aspektus įvairiapusiškai ir skatino mąstyti kūrybiškai ir kritiškai.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo paieškų pradžia buvo sudėtinga, nes prasidėjo tik paskelbus karantiną, kai darbuotojų samdymo situacija buvo labai miglota. Tačiau po kelių mėnesių pasipylė nemažai dėmesio vertų darbo pasiūlymo tuo pačiu metu, o tada jau teko sverti ir rinktis, kurį pasiūlymą priimti, kadangi tai pirmoji darbovietė testuotojos rolėje.

asta pigu

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu įmonėje „Pigu.lt“ Jaunesniąja kokybės analitike. Mūsų pagrindinės užduotys: testuoti svetaines ir mobiliąsias programėles „Pigu.lt Group“ šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Darbas yra kompleksiškas ir nenuobodus, nes tenka testuoti skirtingų šalių skirtingas platformas kiekvieną dieną. Taip pat tik prisijungusi prie kompanijos turėjau galimybę testuoti naujai kuriamą vidinę sistemą. Taigi džiaugiuosi galėdama kaupti daugialypę patirtį vienoje kompanijoje.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Manau, kad keisti yra niekada nevėlu, jei pats tikrai to nori. O ar žmogus to nori – turi suvokti pats. Tačiau jei atsikeli ir užmiegi su ta mintimi – reiškia, jog žmogus nebus laimingas, kol to nepasieks. Nėra svarbu, kokios patirtys, darbai ar statusas buvo anksčiau, svarbiausia žinoti ir apsibrėžti, ko nori ir to nuosekliai sekti daug domėtis, skaitant ir mokantis įvairiausiais būdais.

Astos Linkedin profilis ČIA.