Deividas save išbandė daugelyje sričių, nuo pardavimų iki darbo virtuvės šefu, daug metų dirbęs vertėju, draugų pastūmėtas, nusprendė išbandyti save IT. Baigęs Vilnius Coding School JAVA programavimo pagrindų mokymus, dabar Deividas testų automatizavimo specialistas ,,Insoft”.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Save esu išbandęs nemažai sričių, nuo pardavimų iki darbo virtuvės šefu bei kitur. Daug metų dirbau laisvai samdomu vertėju, o prieš pradėdamas mokymus trumpai padirbau IT Support pozicijoje, kur pajutau didesnį potraukį IT sričiai. 

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Norėjau pakeisti savo profesinę sritį, turėjau draugų IT srityje po kelių pokalbių sužinojau apie testuotojų darbas, o daugiau pasidomėjęs sužinojau apie testų automatizavimą, tad nusprendžiau pasimokyti Java programavimo, tuo metu, tai buvo pagrindinė kalba, naudojama rašant testų automatizavimo skriptus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Įgijau Java programavimo žinių, tiesa kelias nebuvo visai lengvas, sakyčiau, kad sekėsi sunkiau, nei iš pradžių tikėjausi, tačiau po mokymų išliko susidomėjimas ir pakankamai sustiprinau savo žinias.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Pradžioje darbo paieška buvo gana sudėtinga, dauguma įmonių siūlė tik praktikanto poziciją arba nieko. Po kurio laiko pradėjo atsakyti ir kitos įmonės, tad gavęs kelis pasiūlymus jau galėjau rinktis aš.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu testų automatizavimo specialistas ir dirbu su užsienio kompanija. Pagrindinis darbas rašyti testų automatizavimo skriptus, tačiau dabar plečiu žinias ir mokausi dirbti su API ir našumo testavimo įrankiais.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Svarbiausia pabandyti, manau toks darbo pobūdis nėra kiekvienam, tačiau žinoti ar tai tikrai ne tau, irgi vertinga. Na, o jei potraukis yra, tai jokiu būdu nepasiduoti, kartais tikrai nelengva „persilaužti“, bet tai tikrai įvyksta. Skaitykite, domėkitės, šių dienų rinka ir įrankiai labai greitai keičiasi, o IT sfera yra tokia plati, kad dauguma žmonių gali čia rasti įdomų sau darbą.

Deivido Linkedin profilis ČIA.