Vingiuotas kelias, iššūkių nebijančią Gabrielę, atvedė į IT, po automatinio testavimo mokymų, Vilnius Coding School, ji įsidarbino jaunesniąją testuotoja tarptautinėje įmonėje „1stDibs”.  

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Mano profesinis kelias iki mokymų buvo gana vingiuotas. Po Verslo Finansų studijų Vilniaus universitete bandžiau atrasti save draudimo srityje, banke. Vėliau nusprendžiau, kad noriu kurti savo verslą ir sukūriau internetinę parduotuvę. Porą metų dirbant e-komercijos srityje supratau, kad užsibuvau vienoje vietoje, jaučiau, kad man stinga internetinio marketingo žinių, tad susiradau darbą lietuvių startup‘e, kuris kūrė tarptautinę mokymų platformą. Buvau atsakinga už svetainės lokalizavimą. Būtent šiame darbe turėjau galimybę iš arčiau pamatyti kaip dirbama IT įmonėje, kaip organizuojami darbai bei kokia yra vyraujanti darbinė atmosfera.

Projektas, prie kurio dirbau, buvo sustabdytas, tad palikau įmonę. Bandžiau atrasti darbą panašaus pobūdžio bendrovėje, tačiau supratau, kad man trūksta techninių žinių. Tuo metu dar dvejojau kur tiksliai galėčiau save matyti, todėl sutikau su pasiūlymu dirbti projektų vadove rinkos tyrimų įmonėje. Niekada nebijojau iššūkių, tad visa galva pasinėriau į naują sritį, o svajones grįžti į IT atidėjau į šoną.

Besibaigiant darbo kontraktui vėl pradėjau galvoti, o ką gi reikės veikti toliau. Užsiregistravau į Women Go Tech. Ši programa padėjo geriau susipažinti su IT rinka, su egzistuojančiomis darbo pozicijomis bei įgūdžiais, kuriuos reikia lavinti dirbant vienoje ar kitoje srityje. Būtent šios programos metu daugiau sužinojau apie testuotojo darbo specifiką, apie tai, ką veikia testuotojai ir kokį kelią reikia nueiti, kad galėčiau tapti tokios srities specialiste.

Taigi pasibaigus darbo kontraktui nusprendžiau daugiau nelaukti. Pradėjau mokytis savarankiškai bei tuo pačiu ieškoti programinės įrangos testuotojams skirtų kursų.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis automatinio testavimo?

Vilnius Coding School kursai pasirodė būtent tai, ko man reikia dėl kelių priežasčių:

Didžiąją dalį kursų sudarė praktinės užduotys ir darbas su dėstytoju. Tai padėjo ne tik susipažinti su nauja sritimi, bet ir įgauti techninių įgūdžių.

Programos trukmė – du mėnesiai. Tuo metu turėjau laiko ir buvau pasiryžusi visą jį skirti mokslams. Taigi intensyvūs kursai Vilnius Coding School buvo būtent tai, ko ieškojau.

Iš kelių draugų buvau girdėjusi teigiamus atsiliepimus apie Vilnius Coding School bei tai, kad po mokymų gana greit pavyko įsidarbinti.

gabriele

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Programos pradžioje nebuvo sunku, buvo dėstoma teorinė dalis, su kuria jau buvau susipažinusi savarankiškai. Sudėtingiau pasidarė pradėjus mokytis C# programavimo kalbos. Anksčiau niekada nebuvau susidūrusi su programavimu, tad teko mokytis ne tik naujos kalbos, jos sintaksės, bet ir naujo mąstymo būdo. Čia labai padėjo dėstytojo turima patirtis. Sudėtingiems dalykams paaiškinti jis pasitelkdavo visiems suprantamus pavyzdžius iš kasdienybės. Tai padėdavo geriau suvokti dėstomą medžiagą. 

Trečioji (įdomiausia) programos dalis buvo automatinių testų rašymas. Čia jau galėjom pritaikyti ką tik įgytas programavimo žinias ir kurti automatinius testus. 

Mano nuomone, šią programą turėtų rinktis tie, kurie tikrai pasiryžę skirti laiko mokymuisi. Dėstytojai yra savo srities specialistai ir visada linkę padėti iškilus problemoms. Visgi norint perprasti automatinių testų rašymą, reikės ir pačiam nemažai pasėdėti prie praktinių užduočių.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo ėmiau ieškoti iškart pasibaigus mokymams. Pradžioje išsiunčiau CV į kelias vietas. Po kelių dienų sulaukiau pirmojo skambučio ir buvau pakviesta į darbo pokalbį. Po pirmojo pokalbio gavau praktinę užduotį, po kurios sekė dar vienas pokalbis. Nesulaukus atsakymo per savaitę nusprendžiau savo CV išsiųsti į dar kelias įmones. Šįkart vėl sulaukiau skambučio ir buvau pakviesta pasikalbėti. Su antrąją įmone turėjau du darbo pokalbius po kurių turėjau išgirsti galutinį atsakymą. Tuo tarpu pirmoji įmonė, su kuria bendravau, paprašė trečiojo interviu, po kurio taip pat turėjau išgirsti galutini sprendimą. 

Taigi išaušo nauja savaitė ir visai prieš Kalėdas gavau teigiamus atsakymus iš abiejų įmonių. Buvau tikrai nustebinta ir labai laiminga. Kita vertus, kad gaučiau programinės įrangos testuotojos darbą nuosekliai dirbau visą rudenį ir ruošiausi kiekvienam pokalbiui, tad visa tai buvo nuoseklaus darbo rezultatas.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu jaunesnioji testuotoja tarptautinėje įmonėje „1stDibs” – tai pasaulyje lyderiaujanti tarptautinė elektroninė parduotuvė, prekiaujanti prabangos prekėmis, tokiomis kaip išskirtinio dizaino baldai, meno kūriniai, papuošalai. Kartu su globaliomis komandomis, atliekame visus pagrindinius platformos vystymo darbus: nuo vartotojui prieinamų opcijų iki vidinių sistemų architektūrinių sprendimų.

Galiu tik pasidžiaugti, jog kolegos labai draugiški bei linkę vienas kitam padėti. Dirbu jau tris mėnesius ir nė karto nebuvo atvejo, kad kas nesutiktų paaiškinti kaip veikia vienas ar kitas funkcionalumas. Šiuo metu gilinu savo žinias bei bandau perprasti kaip veikia platformos dalis, už kurią yra atsakinga mano komanda. Kasdieniuose darbuose naudojame Jira, Jenkins, Github bei daugybe kitų įrankių.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Kiek teko susidurti su IT įmonėse dirbančiais žmonėmis galiu drąsiai sakyti, kad didžioji dalis jų yra labai draugiški, visada pasirengę padėti bei pasidalinti savo patirtimi. Taigi tiems, kurie nedrįsta pasakyčiau tai: baimė yra tik mūsų galvoje ir nereikėtų jai leisti priimti sprendimus už mus. Jei labai nedrąsu, galima tikslo link judėti mažais žingsniais. Svarbiausia yra pradėti.

Gabrielės Linkedin profilis ČIA.