Po grafinio dizaino studijų Australijoje, Roberta sugrįžo į Lietuvą, nusprendusi patobulinti turimas žinias, ji pasirinko Vilnius Coding School  UX/UI WEB DIZAINO studijas, dabar ji UX/UI Dizainerė Yard Venture.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigusi Vilniaus Gedimino technikos universitetą (architektūros inžinerijos studijas) išvažiavau į Australiją studijuoti grafinio dizaino. Grįžus į Lietuvą po dviejų metų, nusprendžiau pasitobulinti žinias, todėl pasirinkau Vilnius Coding School (Web Design studijas).

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Norėjau pagilinti žinias, konkrečiai web dizaino, UX/UI srityje, o tam puikiai tiko trumpalaikiai intensyvūs kursai.

roberta

 

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai, buvo įdomu išmokti kurti internetinių svetainių dizainus, suprasti, kas yra UX/UI, susipažinti su programavimo pagrindais ir visa tai pritaikyti kuriant savo projektą.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Prisipažinsiu, kad daug pastangų į paieškas nedėjau. Nors darbo skelbimų buvo nemažai, tačiau ne visi patraukdavo mano dėmesį. Darbą pavyko gauti labai netikėtai, radau skelbimą „MeetFrank“ programėlėje ir aplikavau nusiųsdama tik savo „LinkedIn“ profilio nuorodą. Iš pradžių gavau pakvietimą vaizdo pokalbiui, po kurio reikėjo atlikti tam tikrą užduotį, po to mane pasikvietė gyvam pokalbiui įmonėje, po kurio sekė – darbas!

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Įmonėje dirbu UX/UI dizainere, dalyvauju naujų produktų kūrimo procese ir esu atsakinga už jų vizualinį įgyvendinimą bei vartotojo elgseną internetinėje svetainėje. Dirbdama lygiagrečiai ir mokausi: bandau tobulėti savo srityje žiūrėdama įvairius vaizdo įrašus dizaino ir UX/UI tema, semiuosi žinių nagrinėdama realias praktikas bei skaitydama aktualius straipsnius internete.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Jeigu kyla tokių minčių, siūlau tiesiog pasiryžti išmėginti. Tam puikiai tinka trumpalaikiai kursai, kurie neturi ilgalaikio įsipareigojimo. Jeigu nepatiks, suprasite, kad tai ne jums ir nuraminsite savo mintis, o jeigu patiks – būsite žingsniu arčiau savo svajonių karjeros. Bet kuriuo atveju, pasiimsite kažką naudingo sau.

IT sektorius yra sparčiai auganti ir populiarėjanti sritis. Jeigu svajojate ten dirbti, geriausia būtų pradėti dabar, nes gerų specialistų trūksta, o iki tokiais tampant dar ilgas kelias.

Robertos Linkedin profilis ČIA.