Mintis apie programavimą Andriaus galvoje sukosi dar nuo 10 klasės. Pakeitęs kelias profesijas ir vis ieškojęs savęs, prasidėjus karantinui, jis nusprendė, kad atėjo laikas pasinerti į programavimą. Baigęs Vilnius Coding School WEB kūrimo mokymus, dabar jis jaunesnysis programuotojas-analitikas Lietuvos Draudime. 

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigiau transporto inžineriją Vilniaus Gedimino Technikos Universitete ir po studijų įsidarbinau naujų automobilių pardavimo vadybininku. Galvojau, jog čia mano kelias ir nusprendžiau pagilinti žinias vadyboje, todėl baigiau ir verslo vadybos studijas Vilniaus Universitete. Automobilių pardavimo vadybininku pradirbau 3 metus.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Mintis apie programavimą sukosi nuo 10 klasės, kai savarankiškai parašiau pirmas savo kodo eilutes ir pamačiau veikiantį rezultatą. Tačiau nusprendžiau eiti inžinerijos keliu, kur supratau, kad tai ne mano pašaukimas ir galiausiai pasukau į vadybininko kelią. Mintys apie programavimą vis manęs neapleisdavo ir vis galvodavau, kad vertėtų pabandyti grįžti prie programavimo ir gilinti žinias. Galiausiai prasidėjus pirmam karantinui nusprendžiau, kad noriu pilnai įsitraukti į programavimą ir susiradęs Vilnius Coding School, nusprendžiau užsirašyti į WEB kūrimo mokymus  ir pradėti fullstack programuotojo kelią.

andrius5

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai buvo įdomūs ir ganėtinai nelengvi, kadangi viskas vyko nuotoliniu būdu. Tačiau turėjom puikų mokytoją Žilviną, kuris visada pateikdavo dėstomą medžiagą mums suprantama kalba ir taip leisdavo mums lengviau suprasti, kas vyksta. Kurso metu įgijau HTML, CSS, JavaScipt, PHP, MySQL pagrindus, kurie padėjo gerus pamatus tolimesniam mokymuisi.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Vos tik pasibaigus kursams užsirašiau į Vilnius Coding School Karjeros Keitimo Centrą, kur gavau vertingų Simos patarimų, kurie buvo susiję su CV, Linkedin profilio sutvarkymu, taip pat davė patarimų apie ateities darbo pokalbius.

Dėka Vilniuus Coding School po poros mėnesių pabaigus kursus gavau praktikos pasiūlymą iš CarCar. Praktika truko tris mėnesius, kurios metu įgavau nemažai žinių apie fullstack programavimą. Praėjus praktikai, darbo paieškos užtruko iki mėnesio laiko. Prieš pat Kalėdas gavau vieną geriausių dovanų – darbo pasiūlymą iš Lietuvos Draudimo.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje dirbu kaip jaunesnysis programuotojas-analitikas vidinių aplikacijų komandoje. Kasdien dirbti ir mokytis tenka tiek su front-end dalimi naudojant HTML, CSS, jQuery ir tiek su back-end dalimi naudojant PHP. 

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Aš irgi ilgai svarsčiau ar verta imti ir mesti viską, o kas bus jeigu nepasiseks, ką daryti jeigu nepatiks ir pan. Tačiau pakalbėjus su artimais žmonėms ir draugais, kurie dirba IT, supratau, jog geriau pabandyti ir po to nesigailėti ateityje ir negalvoti, kaip galėjo viskas būti, jeigu tuo momentu nebūčiau pabijojęs pokyčių. Todėl tik drąsinčiau visus imtis šio žingsnio ir pabandyti, nes jau geriau būti pabandžius, negu nebandyti ir po to gailėtis likusį gyvenimą.

Andriaus Linkedin profilis ČIA.