Išnaudodamas karantino metu atsiradusį laisvą laiką, Erikas pasinėrė į programavimą, matydamas Vilnius Coding School sėkmės istorijas nusprendė išbandyti save ir užsirašė į Python programavimo pagrindų mokymus, dabar jis – testuotojas Gjensidige.
Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?
Dirbau įvairaus pobūdžio darbą, tiek užsienyje tiek Lietuvoje, nuo klientų aptarnavimo iki pardavimų vadybininko. Profesinis kelias prasidėjo Italijoje nuo viešbučių barų restoranų vadybos aukštojoje mokykloje, ko pasekoje dirbau restoranuose ir baruose. Tuomet persikrausčiau į Angliją, ten dirbau įvairiausius darbus, nuo sandėlio iki klientų aptarnavimo, o 2018-tujų m. pabaigoje grįžęs į Lietuvą pradėjau dirbti pardavimų srityje ir mokytis programavimo.
Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?
Grįžęs į Lietuvą pagal draugo rekomendacijas pradėjau mokytis „Python“ programavimo kalbos, skaitydamas pirmąją programavimo knygą „Automate the borring stuff with python“. Tada turėjau nedaug laiko mokytis, nes tuo metu jau dirbau pardavimuose ir buvau susitelkęs į darbą, bet programavimas mane su kiekviena diena traukė vis stipriau. Tada prasidėjus pandemijai praradau darbą ir pastebėjau, kad darbo rinkoje trūksta IT specialistų, o prasidėjus karantinui jų poreikis nemažėjo, bet dar labiau padidėjo. Tuomet turėjau marias laiko mokytis savarankiškai, besimokydamas iš „Udemy“ portalo ir matydamas sėkmės istorijas nusprendžiau išbandyti save ir užsirašiau į Vilnius Coding School mokyklą Python programavimo pagrindų mokymus.
Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Mokymuose sekėsi tikrai itin gerai, baigiau mokymus su aukščiausiu balu dėl dviejų priežasčių: visų pirma jau pasimokydavau savarankiškai, turėjau bazinį žinių bagažą, dėl to mokytis buvo lengviau. O visų antra, mano nuomone, lektorius Jonas yra vienas geriausių savo srities specialistų ir paskaitų metu išsamiai ir aiškiai pateikia visą mokymosi medžiagą. Mokymai padėjo labiau suprasti OOP principus ir pagerino analitinio mąstymo žinias.
Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Baigęs kursus pradžioje ieškojau darbo savarankiškai ir pastebėjau, kad įmonės domisi manimi nors ir neturiu patirties programavime. Ieškojau darbo tiek „junior“ programuotojo, tiek testuotojo pozicijoms, nes dirbant testuotoju taip pat galima pritaikyti „Python“ žinias automatiniam testavimui. Ieškodamas darbo savarankiškai sulaukiau skambučio iš Karjeros Keitimo Centro specialistės, man paskyrė susitikimą, kad padėtu paruošti gyvenimo aprašymą ir paruoštu mane darbo pokalbiams. Turėjau daug darbo pokalbių ir su kiekvienu vis stiprėjau, o po trijų mėnesių pastangų pagaliau sulaukiau skambučio iš „Gjensidige“ dėl darbo pokalbio, kuris praėjo labai sklandžiai, gavau pasiūlymą dirbti pas juos.
Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?
Šiuo metu įmonėje atlieku rankinį testavimą ir mokausi automatinio testavimo panaudodamas įgytas „Python“ programavimo žinias. Dirbu prie skirtingu projektų, dėl to yra, ko mokytis ir kur tobulėti su kiekviena diena. Džiaugiuosi dirbdamas šioje įmonėje, nes gaunu nemažai patirties ir turiu galimybę tobulėti toliau.
Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Svarbiausia yra pasitikėti savimi ir jeigu jaučiate bent menkiausią potraukį tam, tiesiog veikite, darykite, tikrai pasieksite savo tikslą. Tik tie, kurie nieko nedaro, nieko nepasiekia. Man jau virš 30 metų bet aš išdrįsau ir man pavyko, dirbu srityje, kuri vis labiau plečiasi ir darau tai – kas man labai patinka. Aišku, Vilnius Coding School, prisidėjo labai daug, nes kiek žinau įmonė, kurioje dirbu, yra jos partnerė, dėl to jie žino, kad paruošia daug gerų specialistų, net kurie prieš tai neturėjo patirties IT srityje.
Eriko Linkedin profilis ČIA.