Susidomėjusi duomenų analitikos sritimi bei jos profesinėmis perspektyvomis, Vera pasirinko duomenų analitikos mokymus, Vilnius Coding School, dabar ji – duomenų analitike Ignitis Group, planavimo ir analizės komandoje. 

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigus VGTU aplinkos inžinerijos bakalaurą bei energetikos ir termoinžinerijos magistrą, pradėjau dirbti pagal specialybę –  vėdinimo, šildymo sistemų projektavime, po to porą metų logistikoje. Po motinystės atostogų grįžau prie energetikos srities.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Supratau, kad duomenų analitika yra man įdomi bei perspektyvi, ateities sritis.  

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokytis sekėsi labai gerai, nors iš pradžių buvo minčių – ar tikrai tai yra man, bet įsibėgėjus mokymams tos mintis dingo, nes naujos informacijos srautas buvo didelis ir įdomus, tik spėk įsisavint. Žinių ir įgūdžių įgijau – SQL, Python ir Tableu.

vera

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Įmonės paieškos nebuvo labai sudėtingos, nors konkurencija analitikoje šiuo metu yra didelė, dažnai reikalaujama patirties. Rugsėji baigėsi mokymai ir pradėjau darbo paieškas, o gruodį jau gavau darbo pasiūlymą dirbti analitike. Karantinas nesutrukdė darbo paieškoms.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Dirbu ESO (Ignitis Group) analitike planavimo ir analizės komandoje. Tenka analizuoti duomenis ir formuoti, teikti ataskaitas Power BI. Taip pat gilinu žinias SQL bei Power BI, vidiniuose įmonės mokymuose. 

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Tikrai patarčiau būti drąsesniems ir nebijoti keisti kažką savo gyvenime, tai daryti yra niekada ne vėlu. Svarbiausias nusiteikimas ir pozityvus mąstymas, o žmogaus patirtis ir žinios iš kitos srities gali būti didžiulis bonusas naujam darbdaviui.

Visada sakau, kad geriau pabandyti žengti žingsnį ir padaryti, nei po to gailėtis nepabandžius ir sakyti žodį – JEIGU. 

Veros Linkedin profilis ČIA.