Rolando neapleidusi mintis, jog jis ne savo srityje, iš biotechnologijų atvedė į WEB kūrimo mokymus VILNIUS CODING SCHOOL. Atlikęs Karjeros Keitimo Centro pasiūlytą praktiką, Rolandas įsidarbino programinės įrangos inžinieriumi – ,,Strategeens,,.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Anglijoje baigiau Biochemijos studijas University of East Anglia universitete. Po studijų dirbau didelėje korporacinėje įmonėje Londone. Praėjus metams po studijų ir darbo Anglijoje, grįžau į Lietuvą ir pradėjau dirbti Biotechologinėje įmonėje. Tačiau vis nepaleidau minties, jog esu ne savo srityje. 

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Nuo pat mokyklos laikų domėjausi programavimu ir kompiuterinėmis technologijomis. Stodamas į universitetą svarsčiau tarp dviejų sričių. Pasirinkęs biochemiją, vis svarsčiau, ar gerai padariau ir galbūt reikėjo rinktis kitą sritį. Po studijų, pradėjau labiau domėtis programavimu ir galiausiai pradėjau pats jo mokytis. Pasimokęs programavimo individualiai, supratau, kad noriu sužinoti dar daugiau ir pradėti mokytis intensyviau. Nusprendžiau pasirinkti Vilniaus Coding school, kad išmokčiau daugiau ir mokymai padėtų man realizuoti savo užslopintą svajonę.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai praėjo labai sklandžiai. Dėstytojas pateikė medžiagą labai aiškiai ir tikslingai, pateikdavo daug įdomių pavyzdžių, visada padėdavo, paaiškindavo dar kartą, jei iškildavo papildomų klausimų.  WEB kūrimo mokymuose sustiprinau savo žinias HTML, CSS bei JavaScript srityse. Taip pat, įgavau papildomų žinių naudojant PHP, MySQL bei WordPress.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Vilniaus Coding School Karjeros Keitimo Centro pagalba, pasiruošiau darbo paieškoms bei nedelsiant kibau į įmonės paieškas savarankiškai. Paieška užtruko 1-2mėn ir sulaukiau pasiūlymo atlikti 2 mėnesių praktiką įmonėje Visma Lietuva. Po praktikos, įgavus dar daugiau patirties, įsidarbinau įmonėje – ,,Strategeens,, , čia dirbu jau 7 mėnesiai .

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje dirbu kaip programinės įrangos inžinierius. Vystau mobiliąją programėlę bei svetainę, kuri yra tiesiogiai susijusi su programėle. Projektas yra įvairiapusiškas ir tenka naudoti ne vieną programavimo kalbą, tad kiekvieną dieną tenka išmokt vis kažko naujo.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Nebijoti išbandyti, tai ko norite. Svarbiausia turėti didelį NORĄ ir daug dirbti. Puikūs žmonės, kurie dirba Vilnius Coding School, suteiks daug žinių bei neįkainojamos pagalbos, kad galėtumėte pasikeisti specialybę ir tapti profesionalais IT srityje.

Rolando Linkedin profilis ČIA.