Justas Vaščėga – baigęs studijas cheminės technologijos fakultete, nusprendė toliau ieškoti savo vietos po saule, pabaigęs duomenų analitikos mokymus VILNIUS CODING SCHOOL, su Karjeros Keitimo Centro pagalba, įgijo praktiką „Alna Software„, kur dabar sėkmingai dirba duomenų analitku. 

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Sakyčiau, kad mano kelias iki mokymų buvo įvairus. Turėjau tiek laikinų, tiek pastovių darbų. Laikinai, t.y. po 3-8 mėnesius, teko dirbti paslaugų bei gamybos įmonėse. Pastovius darbus turėjau du. Vienoje įmonėje įsidarbinau dar studijuodamas, tai buvo vienintelė pozicija, kuri buvo artima specialybei, kurią mokiausi universitete. Kita pastovi pozicija, kurioje pradirbau ilgiausiai buvo susijusi su pardavimais. Ši pozicija taip pat buvo paskutinė prieš duomenų analitikos kursus.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Šioje programoje nusprendžiau dalyvauti ieškodamas savo vietos po saule 😊 bei norėdamas papulti į labai įdomią, plačią ir daug galimybių turinčią Big Data sritį. 

Su laiku dirbdamas pasiekdavau tašką, kur suprasdavau, kad reikia pokyčių, nes tam tikroje srityje yra arba labai ribotos karjeros galimybės, arba mano gebėjimai ir potencialas neišnaudojami, arba tiesiog aš savęs ten nematau.  

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Duomenų analitikos mokymuose man sekėsi gerai. Įgijau programavimo pagrindus dirbti su MySQL, Python bei Power BI programomis. Pagrindinis šių mokymų tikslas buvo perprasti naudotų programavimo kalbų principus. Taip pat įgijau žinių kaip elgtis su skirtingais duomenimis, kaip juos apdoroti, pateikti.

justas 6

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Paieška buvo gan paprasta ir ilgai neužsitęsė. Praktiškai visą paieškos darbą padarė VILNIUS CODING SCHOOL Karjeros Keitimo Centras pasidalindamas mano CV bei atsiųsdamas nuorodas į vykdomas partnerių atrankas. 

Vieną dieną sulaukiau skambučio ir kvietimo sudalyvauti atrankoje dėl duomenų analitiko praktikos UAB Alna Software įmonėje. Gavau praktiką, o praktikai pasibaigus pasiūlė pasilikti. Gavus pasiūlymą praktikai, o vėliau ir darbui, nebuvo jokių abejonių ir iš karto sutikau.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Įmonėje, apart savo darbo, dar bandau suprasta, kas vyksta aplink, nes IT sritis yra visiškai nauja ir neištirta. Mano darbas yra prižiūrėti esamas ataskaitas ir kurti naujas. Šiuo metu toliau gilinu žinias darbui su Power BI įrankiu. Taip pat susipažįstu su Azure siūlomomis paslaugomis bei artimoje ateityje planuoju toliau mokytis SQL.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Jeigu tikrai yra noras išbandyti save IT srityje tai paraginsiu išbandyti siūlomus kursus. Šių kursų metu galima įgyti praktinių žinių, kokių ir ieško darbdaviai bei kas svarbiausia galėsite patikrinti save ar IT sritis yra Jums tinkama. Kursai lyginant su studijomis universitete yra labai optimalus variantas tiek finansiniu, tiek laiko aspektais. 

Neabejokite, nekvestionuokite savo praeityje priimtų sprendimų, nes tuo metu priimti sprendimai pagal esamą situaciją atrodė geriausi ir nesustokite ieškoti aplinkos, pozicijos, kur jaustumėtės geriausiai.

Justo Linkedin profilis ČIA.