Du metus Islandijoje sėkmingai dirbęs viešbučio priežiūros techniku Edgaras Simanavičius  pasiekė savo tikslą – grįžti į Lietuvą bei įsidarbinti IT sektoriuje. Baigęs dieninius WEB kūrimo (FULL-STACK) mokymus dirba Front- End programuotoju „SPPA verslui“ įmonėjė.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Įgijęs vidurinį išsilavinimą nežinojau, kokį kelią rinktis toliau. Norėjau išbandyti savo jėgas, padėti sau apsispręsti, dėl to išvykau dirbti į Islandiją. Įsidarbinau viešbutyje kuriame išbandžiau save įvairiose pareigose. Paskutinius du metus Islandijoje sėkmingai dirbau viešbučio priežiūros techniku.

Edgaras Simanavičius SPPA verslui

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Mokytis programuoti mane skatino keli dalykai. Pirma – programavimas man visuomet atrodė įdomus,  antra – tai buvo šansas grįžti į Lietuvą bei įsidarbinti informacinių technologijų srityje.

Pradėjau nuo įvairių internetinių kursų, pabandžiau mokytis kelias programavimo kalbas, tai padėjo suprasti, kad programavimas nėra toks baisus, kaip visuomet maniau. Nebuvau tikras, kurią programavimo kalbą rinktis, tačiau gavau rekomendaciją pasikonsultuoti su Vilnius Coding School. Atvykus į konsultaciją gavau atsakymus į man rūpimus klausimus, buvau supažindintas su situacija Lietuvos IT rinkoje, tai užvedė mane ant kelio ir padėjo pasirinkti ką mokytis toliau.

Edgaras Simanavičius SPPA verslui Edgaras Simanavičius SPPA verslui

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Pasirinkau WEB bootcamp mokymus, jų metu sužinojau kas yra WEB programavimas, kokia skirtingų įrankių gausa gali būti taikoma. Jų metu jaučiau, kad anksčiau savarankiškai sukauptos žinios padėjo įsisavinti naują informaciją, skatino greitesnį tobulėjimą taip pat buvo lengviau mokymų metu.  Kursuose mokiausi  HTML5, CSS3, jQuery, JavaScript, WordPress, PHP. Kadangi technologijų tikrai nemažai, laiką po kursų, vakarais ir savaitgaliais teko skirti žinių gilinimui.

Edgaras Simanavičius SPPA verslui

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? 

Įmonės paieškos vyko skandžiai, Vilnius Coding School Karjeros centas turėjo tikrai nemažai pasiūlymų. Darbo paieška truko apie 3mėn., tai pagrįstas laikotarpis, baigus kursus vyksta CV rašymo dirbtuvės, einama į darbo pokalbius. Manau, mano atvejis įrodo, kad įsidarbinti programuotoju įmanoma net neturint ankstesnės IT patirties.

sppa 2019 04 15 010

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje „SPPA verslui“ dirbu Front-End programuotoju. Dirbame su Oracle Eloqua marketingo automatizavimo sistema. Kurdamas naujienlaiškius, registracijų puslapius tobulinu savo HTML, CSS ir JavaScript žinias. Šią sistemą taip pat naudoju kurdamas įvairias marketingo kampanijas, formų veikimo logikas. Labiausiai programavimo įgūdžiai praverčia norint sukurti nestandartinį ar praplėsti jau esamą sistemos funkcionalumą.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Šiuo metu išmokti programuoti yra lengviau nei kada anksčiau: įvairūs internetiniai kursai, mokyklos, testai bei užduotys. Jei vis dar dvejojate – siūlau užsiregistruoti Vilnius Coding School teikiamai konsultacijai, tai bus pirmasis žingsnis iš jūsų komforto zonos  IT karjeros link.

Edgaro Linkedin profilis ČIA.