Edviną visada dominusi IT sritis pagaliau tapo vaikino kasdienybė. Pasak mūsų alumno, studijuojant universitete bei tuo pačiu dirbant barmenu būdavo sunku rasti laiko kitoms veikloms, tačiau galiausiai priimtas sprendimas mokytis mūsų mokyklos WEB kūrimo mokymuose pakreipė Edvino karjerą kitu kampu – šiandien jis dirba reklamos sistemų administratoriumi, įmonėje „Adnet Media“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Universitete studijavau finansų inžineriją bei tuo pačiu dirbau barmenu. Ši sritis mane užkabino ir joje pradirbau virš 5 metų.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Mane visada domino IT sritis , bet vis nerasdavau tam laiko. Be abejo, tai labai perspektyvi ir įdomi sritis. Karantino metu atsirado daugiau laisvo laiko ir nusprendžiau pabandyti.

Edvinas

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai. Susipažinau su PHP, SQL bei WEB (HTML, CSS, Javascript) kūrimo įrankiais. Įgijau pakankamai bazinių žinių, kad galėčiau toliau tobulėti savarankiškai.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Baigęs mokymus, pradėjau toliau mokytis savarankiškai ir dalyvavau įvairiuose darbo pokalbiuose, kur gaudavau skirtingas užduotis. Su lyg kiekvienu pokalbiu vis laisviau jausdavausi. Lengva tikrai nebuvo, bet aš žinojau ko noriu ir tiesiog siekiau savo tikslo.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje dirbu reklamos sistemų administratoriumi. Pagrinde dirbu su Google Ad Manager’iu. Leidžiu reklamos kampanijas įvairiuose tinklapiuose bei jas optimizuoju. Taip pat, tinkapiuose ieškau nepageidajamų reklamų ir jas blokuoju. Klientams padedu su įvairiomis iškilusiomis problemomis. Kiekvieną dieną darbe išmokstu vis naujų dalykų, nes ši sritis taip pat yra labai plati, tai tiesiog dirbi ir mokaisi toliau.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Man atrodo, kad niekada nėra per velu. Pats bijojau ir išvaisčiau daug savo laiko, bet aplinkybės tiesiog suteikė šansą pabandyti. Ši sritis vis plečiasi ir reikalauja vis daugiau specialistų. Pabandyti tikrai verta ir nėra būtina iš karto mesti savo dabartino darbo, nes galima pasirinkti ir vakarinius mokymus ir tokiu būdu skirti tam laiko. Tad, jeigu tikrai domina šita sritis – siūlau pabandyti, nes tada nebegalėsi sustosti. Niekada nenuleisk rankų ir siek gyvenime to, ko pats nori.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Labai džiaugiuosi pasirinkęs šiuos mokymus, kurių dėka susipažinau su įvairiomis programavimo kalbomis ir supratau kas man iš tikrųjų patinka.

Edvino Linkedin profilis ČIA.