Dirbdamas statybų sektoriuje, Darius pradėjo domėtis programavimu. Įgavęs pradmenis, vaikinas nusprendė gilinti žiniais Vilnius Coding School vakariniuose RANKINIO TESTAVIMO mokymuose bei vėliau, mūsų mokyklos Karjeros Centro pagalba, įsidarbino testuotoju įmonėje Intrum.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Gana ilgą laiką dirbau statybos darbų srityje, o prieš pakeičiant profesiją dirbau sandėlininko darbą.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Atėjau vedinas žinių gilinimo motyvo . Prieš mokymus Vilnius Coding School, baigiau VTMC – žiniatinklio programavimo kursus ir supratau, kad savo žinių bagažą norėjau padidinti, to rezultate atėjau mokytis į jūsų mokyklą.

Darius Bakanauskas sekmes istorija 2

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokytis sėkėsi tikrai gerai. Lektorė Donata tikrai dėjo 100% pastangas, kad perteiktų rankinio testavimo žinias. Visos užduotys buvo įdomios ir skatinančios mus išmokti bendrauti ir komunikuoti bei siekti bendrų tikslų, pasimokydavome iš klaidų pasitaikančių visusiems. Įgavome žinių reikalingų rankiniam testavimui – Smoke test, Retest, Regression Testing, Checklists, Testing status, Selenium IDE, MariaDB selector codes, Jira, VM. Apėmeme tikrai nemažai temų, kurios vėliau labai palengvino darbo paieškas.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Pačioje pradžioje siunčiau savo CV ten kur tik radau poziciją susijusią su QA testavimu. Pirmąsias savaites buvo ganėtinai sudėtinga , tačiau tuo pačiu metu labai pagelbėjo Vilnius Coding School įmonės-partnerės, kurių dėka aš gavau galimybę sudalyvauti darbo pokalbyje ir praėjus mėnesiui po mokymų pabaigos – gavau darbo sutartį.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu testuotojo specialisto pozicijoje – testuojame programuotojų parašytus kodus bei rašome testus programai, kuria naudojasi įmonė. Kasdien gauname užduotis bei užsibrėžiame sau metinius tikslus, siekiant kuo geresnių rezultatų ir malonesnės darbo atmosferos.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Niekada nėra per vėlu, svarbiausia yra užsidegimas ir noras, nes jeigu dvejosi – nieko nepasieksi. Deja, aš pats buvau tokio paties požiūrio, galvojau, kad bus labai sudėtinga pakeisti darbo sritį, tačiau, kai supratau, kad tikrai to noriu, tiesiog ėmiau ir pradėjau mokytis. Tad tikrai patarčiau visiems nepasiduoti ir siekti savo svajonių darbo, nes jis savaime neateis, jeigu neįdėsite pastangų.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Kas tikrai abejojate mokytis, atvyktite į konsultaciją, kurią nemokamai suteikia Vilnius Coding School. Maloni atmosfera, malonūs žmonės ir svarbiausia – visi motyvuoti padėti bei suteikti atsakymus į visus iškilusius klausimus ir dvejones.

Dariaus Linkedin profilis ČIA.