Simonai dirbant universitete, 2020-ieji apvertė daugelio gyvenimą aukštyn kojomis, neišimtis ir pati Simona, kuri paskatinta Vilnius Coding school alumnų atsiliepimų apie mokyklą, pradėjo Automatinio Testavimo mokymus. Po mažiau nei pusės metų mergina pakeitė savo karjerą ir dabar dirba testuotoja “Insoft” įmonėje.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Nuosekliai tobulėjau akademinėje srityje, kol galiausiai tapau dėstytoja universitete.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

IT sritis visada traukė dėl nuolatinio poreikio mokytis ir tobulėti, bet nežinojau, kur galėčiau prisidėti be programavimo, kuris studijų laikais pasirodė neperkandamas. Visgi, 2020 metai apvertė viską aukštyn kojom – atsiradus galimybei, pirmiausia „pasimatavau“ back-end ir front-end programavimą, didžiuosius duomenis, mašininį mokymąsi nemokamuose nuotoliniuose kursuose. Galiausiai liko išbandyti tik testavimą. Pažinojau keletą sėkmingai persikvalifikavusių Vilnius Coding School alumnų ir jų paskatinta nusprendžiau išbandyti Automatinio testavimo kursus.

Simona cover 1

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi labai gerai, įgijau tikrai daug teorinių ir praktinių žinių, reikalingų rankiniam testavimui, programavimui C# kalba, bei testų automatizavimui. Labiausiai dėkinga esu lektoriams Mantui ir Verai už įkvėptą pasitikėjimą savimi.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo ieškojau tikrai neilgai: dar nepristačiusi baigiamojo darbo jau kalbėjausi su įmonėmis. Visgi pokalbis su Sima, Karjeros Centro vadove, sudėliojo visus taškus ant i – jau tą pačią dieną užmezgiau kontaktą su dabartiniu darbdaviu „Insoft“, patikėjusiu mano gebėjimais ir potencialu.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu testuoja „Insoft“ įmonėje, įgyvendinant tarptautinus projektus. Pripažinsiu, nors kursuose išmokau daug, tuo mokslai nesibaigė – čia daug kas nauja ir nepažįstama, naudoju daug SQL, testuoju back-end, API lygmenyje, mokausi naudoti naujus įrankius. Taip pat ruošiuosi laikyti egzaminą tarptautiniam sertifikatui įgyti. Kelionė tik prasideda!

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Išdrįsk pabandyti – vietos IT pasaulyje yra visiems. Esu tuo tikra.

Simonos Linkedin profilis ČIA.