Susipažinkite su Ignu Talžūnu – darbuotojų saugos ir sveikatos projektų vadovu, kuris drąsiai pradėjo naują etapą savo profesiniame gyvenime. Ignas su mumis pasidalino savo patirtimi naujos pozicijos link – nuo pirmųjų žingsnių ir mokymų pasirinkimo iki įsidarbinimo įmonėje „Transmėja, UAB“, duomenų analitiku. Kviečiame kelioms akimirkoms atsitraukti nuo savųjų klaviatūrų ir pasinerti į Igno nepaprastą perskivalifikavimo kelionę.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Dirbau AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų saugos ir sveikatos projektų vadovų.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

Keletą metų galvojau, kad norėčiau persikvalifikuoti į IT, bet niekaip nedrįsau to padaryti. Tačiau atsirado galimybė susipažinti su Power BI ir duomenų analitika. Man labai patiko dirbti su duomenimis ir kurti vizualines ataskaitas, todėl nusprendžiau, kad noriu gilinti žinias duomenų analitikoje. Apie Vilnius coding school sužinojau per socialinį tinklą Facebook, pamačiau jų organizuojamą parodą, todėl nusprendžiau apsilankyti ir pabendrauti su galimais darbdaviais ir Vilnius coding school konsultantais. Taip pat dalyvau keliuose organizuojamuose Vilnius coding renginiuose su įmonių atstovais, todėl nusprendžiau pasirinkti Vilnius Coding School.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai. Informacijos kiekis tikrai didelis, todėl nebuvo labai lengva, tikrai verta. Įgijau MySQL, PowerBI ir Python žinių.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Įmonės paieškos pagrinde vyko per LinkedIn ir per pagrindines darbo paieškų svetaines (cv.lt, cvbankas.lt ir panašiai). Sudėtinga nebuvo, gan nemažai HR’ų susisiekė patys per Linked’Iną.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Darbo paieškas vykdžiau per LinkedIn, siuntinėjau gyvenimo aprašymus į visus skelbimus, kurie buvo susiję su duomenų analitika. Gavau nemažai neigiamų atsakymų, bet galvos nenuleidau ir toliau vykdžiau paieškas ir turėjau keletą darbo pokalbių su skirtingais darbdaviais. Pirmosios įmonės pasiūlymas pasirodė nelabai tinkantis man, todėl nusprendžiau toliau nekandidatuoti į siūlomą poziciją. Tačiau su antrąją įmonę darbo pokalbis buvo žymiai įdomenis ir jaučiausi, kad čia yra ta vieta, kurioje norėčiau dirbti. Gavau namų darbą jį atlikau ir antrajame darbo pokalbyje pristačiau jį gyvai. Antrasis darbo pokalbis (pristatymas) tik sustiprino norą įsidarbinti į šią įmonę. Ir po keletos dienų gavau atsakymą, kad mane atsirinko. Sunkiausia buvo susitaikyti, kad junior kandidatūros dažnai atmetamos arba net nesistengiama atsakyti.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Siūlyčiau išdrįsti, jei nepatiks nieko neprarasi, visada gali sugrįžti į senąją profesiją ir dar turėsi žinių IT srityje, kurios tikrai pravers. O jei patiks užsikabinsi ir dirbs įdomų darbą.

 

Igno LinkedIn profilis ČIA.

Nori mokytis ir TU?  

Registracija į automatinio testavimo mokymus rasi ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.