Apsilankėme svečiuose pas bičiulius „Vention“, kurių gretose jau beveik metus sėkmingai dirba mūsų automatinio testavimo mokymų alumnė Lina. Buvusi projektų vadovė pasidalino savo asmenine mokymų patirtimi, motyvu persikvalifikuoti, karjeros keitimo proceso eiga bei kilusiais iššūkiais ir kaip juos įveikti.


Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų?
Dirbau projektų valdymo srityje informacinių technologijų ir su tuo susijusiose kompanijose. Vėliau kartu su partnere ėmėmės nuosavo verslo teikiant suaugusiųjų ir vaikų švietimo paslaugas. Visgi atėjus laikui pokyčiams nusprendžiau, kad nebenoriu toliau tęsti karjeros vadovaujančio darbo srityje, galvojau apie tai, kas man įdomu, ką naujo norėčiau išmokti, kur dar galėčiau save realizuoti.

Trumpai papasakokite kodėl nusprendėte persikvalifikuoti.
Žinojau, kad mane traukia IT sritis, galvodama apie tai, kad man įdomu ieškoti klaidų, spręsti galvosūkius, rasti sprendimus ir gilintis į detales, pasirinkau testavimo pakraipą. Rinkausi pagal tai, kas maniau atitinka mano prigimtį, dalinai intravertišką charakterio tipą

Kaip išsirinkote savo pasirinktą mokymų programą ir kodėl būtent Vilnius Coding School?
Prieš „Vilnius Coding School“ buvau atrinkta į vienos IT kompanijos organizuojamą testavimo akademiją. Per kelis mėnesius plačiau susipažinome su programinės įrangos testavimu, supratau, koks jis įvairiapusis, labiausiai sudomino būtent automatinis testavimas. Norėdama pagilinti būtent automatinio testavimo žinias pasirinkau „Vilnius Coding School“ mokymus, nes patiko jų programos turinys.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Mėnesio trukmės mokymai tikrai neprailgo, buvo įdomu ir naudinga. Daug dirbome savarankiškai, dėstytojas sugebėjo tinkamai išaiškinti šį naują dalyką, motyvuoti ir manau visi pabaigę kursus norėjome kuo greičiau praktiškai realizuoti savo įgytas žinias.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Realiai po mokymų tik dar labiau suvokiau kad reikės įdėti daug daugiau pastangų, norint įsisavinti šį dalyką ir lengva nebus. Įmonės paieškos vyko sudėtingai, kadangi rasti darbą tik baigus mokymus yra nelengva. Taigi labai apsidžiaugiau kai per LinkedIn gavau pasiūlymą sudalyvauti atrankoje į praktikos poziciją „Vention“ kompanijoje. Po 2 mėnesių dviese iš trijų praktikantų gavome pasiūlymus toliau likti kompanijoje.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje?
Šiuo metu dirbu automatinio testavimo pozicijoje (angl. Automation QA), kartu su projekto komanda kuriame automatinius testus, taisome klaidas, ieškome sprendimų ir tobuliname produktą.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Manau esant tinkamoms aplinkybėms tiesiog tam ryžtis ir pabandyti. Tikrai žinau pavyzdžių, kai žmonės sėkmingai persikvalifikavo, arba pabandę sėkmingai toliau grįžta tęsti savo ankstesnės karjeros, nes pabando ir supranta kad tai ne visai ta veikla ar darbas kurio jie tikėjosi. Bet kuriuo atveju pabandyti tikrai verta.

Nori mokytis ir TU?
Registraciją į automatinio testavimo mokymus rasite čia: dirbantiems ir nedirbantiems.

Negali apsispręsti?
Registruokis nemokamai konsultacijai.