Mantvydas Pašakinskas .  iš pradžių startavęs kaip technologas trąšų gamybos įmonėje, šiuo metu džiaugiasi verslo analitiko pozicija įmonėje R1RCM. Anot Mantvydo, „jeigu kyla noras, nereikia bijoti imtis veiksmų ir mokytis – jei nieko nekeisim, tai niekas ir nepasikeis.“

 

Kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Prieš pradedant mokymų kursus „Kaunas Coding School“ programavimo mokykloje, dirbau technologu trąšų gamybos įmonėje. Išėjau iš darbo ir ryžausi pakeisti savo profesiją.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Iš pradžių į IT gilinausi savarankiškai, taip išbandžiau keletą skirtingų programavimo kalbų, norėdamas suprasti, kurioje srityje norėčiau dirbti. Vis dėlto, kilo abejonių, ar pavyks per tokį trumpą laiką įgyti pakankamai žinių, jog pavyktų sudominti darbdavį. Dėl šios priežasties, išgirdęs daug gerų atsiliepimų ir „Kaunas Coding School“ alumni sėkmės istorijų, nusprendžiau surizikuoti ir šiuo metu džiaugiuosi dėl šio sprendimo.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Mokiausiu duomenų analitiką. Buvo ganėtinai sudėtingam, nes mokymai intensyvūs ir informacijos tenka pasisavinti daug, bet kai noras suprast ir išmokt yra didelis – visi sunkumai įveikiami.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu R1RCM įmonėje jaunesniuoju verslo duomenų analitiku. Įgytas žinias taikau kiekvieną dieną bei stengiuosi mokytis savarankiškai ir tobulėti toliau.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Laimei dėl „Kaunas Coding School“ Karjeros Centro pagalbos susirasti darbo vietą nebuvo labai sunku. Konsultacijų metu buvo pateikta daug praktinių patarimų, susijusių su dalyvavimu darbo pokalbyje ir dėmesį atkreipiančio CV. Negana to, „Kaunas Coding School“ suorganizavo darbo pokalbi su įmone R1RCM, kurioje šiuo metu kuriu savo karjerą.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Savo dabartinę profesiją vertinu labai teigiamai – džiaugiuosi, jog nuėjau mokytis duomenų analitikos. Mokymai suteikė man puikias sąlygas persikvalifikuoti ir dirbti mėgstamą darbą. Be abejonės, norint tobulėt šioje profesijoje, programavimo žinias reikia gilinti nuolat.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Jeigu kyla noras, nereikia bijoti imtis veiksmų ir mokytis – jei nieko nekeisim, tai niekas ir nepasikeis. Esant motyvacijai ir ryžtui, atsiras ir praktika ar darbas.

Mantvydo LinkedIn profilis ČIA.