Žilvinas Katinas ., svajojęs apie notaro profesiją, dabar džiaugiasi testuotojo pozicija įmonėje „Alna Software“. Paklaustas, kas padėjo ryžtis persikvalifikuoti, teigia: „supratau, kad tokia padėtis – laikina ir ateityje pajamos pavys ir pralenks gaunamas dabar, o ir darbas teiks daugiau malonumo.“

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Vilniaus Universitete baigiau teises studijas ir įsidarbinau notarų biure, kuriame dirbau teisininku daugiau nei 9 metus. Didžiausias karjeros siekis buvo tapti notaru. Tai – vienintelis, bet rimtas karjeros laiptelis aukštyn dirbant šioje srityje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Notaras man visada asocijavosi su labai atsakingu, gerbiamu profesionalu, atitinkančiu itin aukštus kultūros, dalykinius reikalavimus, kurio elgesys, kompetencija, reputacija yra pavyzdys kitiems.

Tačiau dėl sudėtingų ir labai ribotų galimybių tapti notaru man nepavyko to pasiekti. Tolimesnės perspektyvos įsilieti į notarų gretas negerėjo, o kartu su tuo nesikeitė ir maža atlygininimo augimo tikimybė. Todėl pradėjau galvoti apie alternatyvas. Visada mėgau tikslumą ir aiškumą. Mokykloje man labai gerai sekėsi tikslieji mokslai. Taigi kilo noras keisti profesiją, atsižvelgiant į rinkos poreikius ir perspektyvumą. Tai puikiai atitiko informacines technologijas, kurios man asocijuojasi su pažanga, tobulėjimu, moderniais ir teigiamais pokyčiais pasaulyje. Labai norėjosi būti viso to dalimi, taigi nusprendžiau mokytis programuoti.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Iš esmės sekėsi gerai, išmokau tikrai nemažai: per 6 savaites susipažinau su C#, Java, Web dizaino (JavaScript, Html, CSS) programavimo kalbomis, teorija ir praktika, programavimo terminologija, programavimo bei kodo skaitymo principais. Sužinojau, kur ieškoti išsamesnės informacijos apie programavimą bei kokias darbo sritis be pastarosios siūlo IT. Gavau patarimų, idėjų, kaip ir kur toliau ieškoti savo karjeros kelio informacinių technologijų pasaulyje.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Galimybių ieškojau darbo skelbimų portaluose, Linkedin, Facebook svetainėse bei naudojantis įvairiausiais kontaktais. Prie sėkmės nemažai prisidėjo Vilnius Coding School – rengdavo atviras paskaitas dėl persikvalifikavimo galimybių, kviesdavo svečius iš IT įmonių, informuodavo apie žinomus skelbimus, pasidalindavo kontaktais.

Supratau, kad greičiausias ir paprasčiausias būdas įsilieti į IT įmonę yra per įmonėje organizuojamą praktiką. Siunčiau savo CV, dalyvavau pokalbyje dėl praktikos. Lengva nebuvo, nes „žaliems“ ir nepatyrusiems IT specialistams nėra paprasta pakliūti į IT įmonę, bet nebuvo ir ypatingai sunku – noras ir motyvacija persikvalifikuoti lėmė sėkmę.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Sėkmingai įveikęs praktiką, šiuo metu dirbu įmonėje „Alna Software“. Mano pareigos – Jaunesnysis testuotojas. Dirbu ir mokausi testuotojo darbo subtilybių: kas yra testavimas, kaip ir kokie įrankiai naudojami testavimo metu, kokia informacija ir kokiais duomenimis reikia remtis, kokios yra darbo komandoje subtilybės ir pan. Kitaip tariant, susipažįstu su pačia įmone, jos darbuotojais ir vadovybe, darbo organizavimo, atlikimo ypatumais, darbo kultūra, aplinka, įranga, kaupiu patirtį.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?

Tikrai nėra lengva nuspręsti keisti karjerą ir persikvalifikuoti, iš gerai pažįstamos aplinkos pereiti į visiškai ar beveik nežinomą sritį. Visgi, man padėjo apsispręsti suvokimas, kad turiu iš esmės 2 pasirinkimus: arba imtis veiksmų kažką keisti arba susitaikyti su esama padėtimi – turiu prisiimti atsakomybę už savo karjeros kelią, kuris jau senokai manęs nebetenkino. Be to, nepasisekus, su turima patirtimi visada bus galima grįžti į ankstesnę darbo sritį!

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Mane iš pradžių gąsdino mintis, kad persikvalifikavimas reikš gan didelį pajamų sumažėjimą, kadangi teks palitki turimą darbą. Tačiau įsiregistruoti užimtumo tarnyboje, įgyti bedarbio statusą nėra sudėtinga, o gaunama finansinė parama leidžia sušvelninti pajamų kritimą.

Be to, supratau, kad tokia padėtis – laikina ir ateityje pajamos pavys ir pralenks gaunamas dabar, o ir darbas teiks daugiau malonumo.

Žilvino LinkedIn profilis ČIA.