Milda Jacikiene – iki persikvalifikavimo sukosi pardavimuose. Šioje srityje išbandė save nuo telemarketingo iki pramogų pasaulio. Nors pardavimuose Mildai sekėsi, tačiau ji jautė, kad ši sritis nėra ta, kurioje norėtų būti. Ilgainiui supratusi, kad atėjo metas pokyčiams pasuko į IT sritį, baigė Vilnius Coding School vakarinius Testavimo mokymus, dabar dirba jaunesniąja testuotoja ir Scrum Master įmonėje Alna software.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Visą laiką iki karjeros keitimo sukausi pardavimuose. Pradėjau nuo telemarketingo, kur įgyjau naudingos patirties, daugiau pasitikėjimo savimi ir išmokau rasti kalbą su įvairiausio charakterio žmonėmis. Vėliau pasukau link reklamos pardavimų spaudoje, ir kitose medijose, dar vėliau dirbau pramogų pasaulyje. Negalėčiau pasakyti, kad pardavimuose man nesisekė. Sekėsi, ir gan neblogai. Tačiau jaučiau, kad esu ne ten, kur norėčiau būti ir toliau. Karts nuo karto „perdegdavau“, darbo pakeitimas padėdavo, bet laikinai. Supratau, kad neturiu visų savybių, reikalingų stabiliai ir sėkmingai pardavėjai.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti testuoti?

Lūžis įvyko tada, kai išėjau į vaiko priežiūros atostogas. Tai buvo puikus laikas apmąstymams, kad būtent dabar yra tinkamiausias metas pokyčiams. Baigiantis atostogoms išėjau iš darbo ir pradėjau domėtis, ką galima mokytis, kai mokslo metai jau į pabaigą (tada buvo balandžio pabaiga). Pirma mintis buvo išbandyti jėgas IT srityje, nes tai atrodė perspektyvu, nauja, stabilu, norėjosi dirbi komandoje, kuri kuria kažką inovatyvaus. Pasiskaičiau persikvalifikavusių žmonių sėkmės istorijas ir tai padrąsino pabandyti. Rankinį testavimą pasirinkau kaip tiesiausią kelią prisijungti prie IT projektų kūrimo, nes programavimas atrodė per daug sudėtingas.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokytis nebuvo sunku. Paskaitos buvo įdomios, informacijos daug, bet jos pateikimas buvo nuoseklus, dėstytoja išsamiai atsakydavo į visus klausimus. Susipažinau su Agile metodologija, kuri leido suprasti kaip gali būti valdomi IT projektai. Vėliau įgijau žinių apie testavimo specifikacijas, būdus, išmokau pasiruošti testavimo scenarijų, aprašyti testavimo atvejus ir žingsnius, taip pat kaip pasiruošti virtualią mašina testavimui. Įgyjau SQL pagrindus. Praktinės užduotys kursų metu padėjo žinias užtvirtinti.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Paieškos buvo nelengvos. Žmonės be patirties ne itin reikalingi, todėl daviau sau laiko paieškoms. Mano tikslas buvo įgyti patirties, todėl dairiausi ir į praktikos vietas. Su Vilnius Coding School Karjeros centro pagalba gavau pasiūlymą dėl praktikos vietos įmonėje Alna Software. Pasiūlymas nebuvo standartinis. Apėmė ne tik testuotojos, bet ir komandos Scrum Master poziciją. Per kursus susipažinau su Scrum‘u, todėl galėjau drąsiau šį iššūkį priimti. Praktikos metu toliau mokiausi testavimo, pamačiau kaip dirbama prie skirtingų projektų ir produktų, buvau prijungta prie komandos, su kuria kartu mokėmes dirbti pagal Scrum. Po praktikos likau dirbti toliau.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje esu jaunesnioji testuotoja ir Scrum Master. Padedu komandai dirbti sklandžiai ir efektyviai prie projekto vystymo. O kaip testuotoja prisidedu prie desktop aplikacijų kokybės užtikrinimo. Turiu galimybę mokytis automatinio testavimo ir dar labiau gilintis į projektų valdymą.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Niekada ne per vėlu. Jei yra abejonių, kad esate ne ten, kur norite būti – laikas pokyčiams. Jei turimas darbas neteikia džiaugsmo, tai tikrai nieko neprarasite išbandydami savo jėgas kitur. Jei kyla abejonių pasikonsultuokite su Vilnius Coding School Karjeros centru, ten dirbandys specialistai tikrai patars ir nukreips jus tinkamiausiu keliu. Kažką naujo išmokę investuojame į save, o tai jau iš esmės yra naudinga. Bet to patarčiau nusiteikti, kad mokytis reikės nemažai ir po kursų, nes kiekvienas projektas skirtingas, reikalaujantis tam tikrų techninių įgūdžių, kurie atsiras tik per praktiką.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Faktas tas, kad turint stiprius testavimo žinių pagrindus, man buvo lengviau žengti antrąjį žingsnį keičiant karjerą. Tai suteikė daugiau pasitikėjimo savimi. Labai džiaugiuosi, kad radau įmonę, kurioje galėsiu augti toliau. Linkiu visiems ieškantiems bent pabandyti surasti savo laimę karjeroje 🙂

Mildos Linkedin profilis ČIA.