Dirbdama su bankinėmis operacijomis – Rūta Baltrūnaitė – suprato, kad toks darbo pobūdis jai nėra tinkamas, jai trūko iššūkių. Prisiminusi, kad studijų metu teko susipažinti su programavimu, kuris pasirodė labai įdomus, ji nusprendė jo mokytis savarankiškai. Po kiek daugiau nei pusmečio savarankiško mokymosi pajutusi, kad trūksta teorinių žinių bei disciplinos Rūta pasirinko dieninius Vilnius Coding School WEB kūrimo mokymus, dabar dirba jaunesniąja programuotoja įmonėje Corner Case technologies.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš nuspręsdama pasukti į IT sektorių dirbau su bankinėmis operacijomis. Dirbdama pajutau, kad toks darbo pobūdis man ne visai tinka – norėjau daugiau iššūkių. Prisiminiau, kad  mokydamasi universitete, nors ir labai paviršutiniškai, bet susipažinau su programavimu, kuris man pasirodė labai įdomus užsiėmimas. Vedama noro tobulėti po darbo pradėjau savarankiškai mokytis programavimo.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Savarankiškai mokiausi kiek daugiau nei pusmetį, tada supratau, kad trūksta daugiau teorinių žinių, disciplinos, kai kurių pagrindų, o taip pat darbą susirasti be patirties yra praktiškai neįmanoma. Pasidomėjusi Vilnius Coding School sužinojau, kad šioje programavimo mokykloje galėčiau ne tik papildyti savo turimas žinias, įgyti tvirtus pagrindus, bet ir gauti pagalbos ieškant darbą – tai buvo būtent tai, ko man ir reikėjo.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi puikiai, jie buvo labai įdomūs, atmosfera maloni. Gavau ne tik Java Script, PHP, HTML, CSS pagrindus, bet įgavau ir platesnį suvokimą, kaip kalbos veikia tarpusavyje.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Mokymai baigėsi prieš žiemos šventes, tad darbo paieškos užtruko, lengva nebuvo. Vilnius Coding School Karjeros centras pateikė tikrai nemažai pasiūlymų, įmonių lūkesčiai buvo labai skirtingi, galiu teigti, kad darbo paieška apskritai buvo labai įdomi patirtis. IT sektoriuje savo žinias turi parodyti kokybiškai atlikdamas bandomąsias užduotis, gautas iš įmonės. Šios užduotys, būnant pradedančiuoju, leidžia labiau praplėsti savo suvokimą ir greičiau tobulėti.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu jaunesnioji programuotoja Corner Case Technologies įmonėjė. Du praktikos mėnesius mokiausi gerųjų praktikų, dirbti su įmonės vykdomais projektais, suprasti jų struktūrą, reikalavimus, bendradarbiauti su kolegomis. Pirmieji mėnesiai buvo puikus stipraus pagrindo padėjimas.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patarčiau pasimokyti savarankiškai, leisti sau pažinti šią sritį, ir, jei ji vis dar traukia, atrodo įdomi – tiesiog imti ir pabandyti. Geri dalykai ateina išėjus iš komforto zonos, todėl, norint kažką keisti savo karjeroje, net ir labai stipriai norėti, bet nieko nedaryti, nepakanka. Pati be galo džiaugiuosi savo sprendimu išdrįsti, į darbą einu su dideliu noru ir džiaugsmu, nes žinau, kad šiandien bus dar viena puiki diena, kai aš išmoksiu naujų dalykų ir patobulėsiu. Tokio jausmo linkiu visiems.

ruta 2 1  ruta 2 2

Rūtos Linkedin profilis ČIA.