Mindaugas Šarpis – net  10 metų dirbo kelių tiesimo srityje. Išbandė save nuo darbo statybų aikštelėje iki projektavimo. Nors pats darbas jam patiko, tačiau lėtai vykstantys pokyčiai sistemoje paskatino ieškoti naujų perspektyvų. Pasuko į visada jį dominusią IT sritį. Baigė Vilnius Coding School Programavimo pagrindai per 6 savaites mokymus – dirba reklamos sistemų administratoriumi įmonėje Adnet Media.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigiau kelių inžinerijos studijas. Po studijų pradėjau dirbti pagal specialybę kelių tiesimo srityje. Per 10 metų darbo šioje srityje teko dirbti įvairiose pareigose tiek privačiame sektoriuje, tiek valstybiniame. Nuo darbo statybų aikštelėje iki projektavimo.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Darbas kelių srityje man patiko, bet pati kelių sistema Lietuvoje keičiasi labai lėtai. Nesijaučiau, kad šioje srityje galiu ką nors pakeisti, o sėdėti vietoje netobulėjant man nepatiko – nusprendžiau pabandyti pakeisti profesiją. Mane visada domino IT sritis. Konkrečiai ką šioje srityje norėčiau dirbti nežinojau, pradėjau ieškotis informacijos kaip būtų galima įsidarbinti ir įgauti patirties IT srityje. Pradėjau ieškotis kursų iš pradžių Online, bet susidūriau su tuo, kad informacijos daug ir sunku apsispręsti į kokią sritį orientuotis. Tuomet nusprendžiau, kad reikia pamėginti lankyti realius mokymus ir pradėjau jų ieškoti. Aplankiau kelias skirtingas IT mokyklas, ieškojau tinkamos mokymų programos,  tokią radau Vilniaus Coding School, pasirinkau mokymų programą pradedančiųjų programuotojų mokymai per 6 savaites.

mindaugas 4 2

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose susipažinau su JAVA ir C#  programavimo kalbomis ir WEB (HTML, CSS, Javascript) kūrimo įrankiais. Susipažinau su terminais ir programavimo pagrindais. Taip pat per mokymus buvo daug praktinių užduočių.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Mokymus baigiau vasarą, bet toliau dirbau savo ankstesniame darbe. Ilgai neiškenčiau ir išėjau iš darbo. Pakartojau mokymus ir pradėjau kiekvieną dieną WEB kūrimo mokytis savarankiškai, kilus klausimams galėjau konsultuotis su mokyklos dėstytojais. Tuo pat metu siuntinėjau  savo CV, vaikščiojau į darbo pokalbius, gavau daug neigiamų atsakymų, bet nepasidaviau ir toliau mokiausi. Vilnius Coding School Karjeros centro darbuotojai padėjo tinkamai parengti CV ir Linkedin profilį, o po pusės metų pastangų gavau darbą.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu reklamos sistemų administratoriumi. Leidžiu reklamos kampanijas tinklalapiuose, kurie priklauso mūsų tinklui, blokuoju „fake” reklamas, konfigūruoju programmatic reklamų rodymą ir sprendžiu klientų problemas. Darbe visi mokomės naujų dalykų. Kiekvieną dieną atsiranda vis naujų problemų, kas nors sulūžta – reikia ieškoti kodėl taip nutiko ir kaip padaryti, kad tai nepasikartotų.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Kad noriu keisti profesiją pradėjau galvoti 2 metus iki to,  kai užsirašiau į mokymus. Gailiuosi, kad laukiau tuos 2 metus, reikėjo tai daryti iš karto. Jeigu galvoji, kad nori keisti profesiją – tikrai verta pabandyti, svarbu nenustoti tikėti savimi, tuo kad gali tai padaryti ir nepasiduoti išgirdus “ne” per pirmus pokalbius.

mindaugas 4 6

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Šių mokymų privalumas tas, kad susipažįsti su daug skirtingų programavimo kalbų, tai padeda pačiam atsirinkti, kuria kryptimi toliau judėti, mokytis savarankiškai ir daug dirbti.

mindaugas 4 3

Mindaugo Linkedin profilis ČIA.