Mašinų ir technologijų valdymo inžinerijos studijas baigęs – Aurimas Ališauskas – tikslingai kūrė karjerą su mokslais susijusioje sferoje. Paskutinėje savo darbovietėje pajuto, kad darbas tapo monotoniškas ir pasyvus, todėl nusprendė save išmeginti kitoje srityje. Baigęs programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus – dirba junior full-stack programuotoju „ITMA LT” įmonėje.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigiau mašinų ir technologijų valdymo inžinerijos studijas. Visi darbai, kuriuose dirbau buvo susiję su baigtais mokslais. Paskutinėje darbovietėje buvau atsakingas už įmonės transporto ūkio eksploataciją ir priežiūrą ilgainiui darbas tapo monotoniškas ir pasyvus, todėl nusprendžiau išbandyti save kitoje srityje.

aurimas 2 2

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Pradžioje nebuvau tikras, kokią karjeros kryptį pasirinkti. Pradėjau stebėti darbo rinką, populiariausius darbo skelbimus, ieškoti srities, kurioje galėčiau save realizuoti. Pradėjus daugiau domėtis rinkos tendencijomis pastebėjau geras perspektyvas informacinių technologijų srityje. Supratau, jog mano polinkis naujoms technologijoms, blog’o rašymas ir kitos asmeninės savybės puikiai tiktų šiai sričiai, todėl pasiryžau save išbandyti šioje srityje. Nusprendžiau, kad pradėti reikia nedelsiant, nes vėliau persiorentuoti bus tik sudėtingiau. Taigi apsisprendžiau surizikuoti ir nieko nelaukiant pradėti keisti savo karjeros kelią.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mano pažintis su kompiuteriais prasidėjo labai senai, dar nuo IBM486 kompiuterio su DOS Navigator operacine sistema. Visada mokėjau susikonfiguruoti programas ir susiinstaliuoti reikiamus įrankius, niekada nebuvau labai nutolęs nuo kompiuterių, tačiau apie programavimą neturėjau absoliučiai jokių žinių. Po pakankamai ilgų kursų paieškų, pasirinkau Kaunas Coding School programavimo pagrindai per 6 savaites mokymus. Kursas pasirodė labai universalus, jo metu susipažįstama su skirtingomis programavimo kalbomis, jų pradmenimis. Mano lūkesčiai buvo pateisinti su kaupu, nes kursų metu teko ne tik išgirsti, bet ir padirbėti su keleta skirtingų programavimo kalbų ir įrankių. Taip galų gale ne tik supratau kas yra “kodas”, bet ir sukūriau savo pirmą apps’ą, kuris šiuo metu naudojamas vaikų edukaciniame pramogų centre “CurioCity”.

aurimas 2 6 

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Po kursų toliau dirbau transporto srityje ir tuo pačiu metu ieškojausi naujo darbo. Po keleto darbo pokalbių supratau, jog turimos patirties ir žinių turiu per mažai, todėl pradėjau mokintis savarankiškai. Iš esmės pradėjau dar labiau gilinti kursų metu įgytas žinias.

Darbo paieškos užtruko apie pusmetį. Nežinau ar dėl to, jog buvo vasaros laikotarpis, ar pakankamai ilgas paieškas lėmė kitos priežąstys, bet jaučiausi kaip užburtame rate: kur darbdaviai nori žmogaus su patirtimi, bet nenori jo net priimti praktikai ir išbandyti. Kaunas Coding School Karjeros centras  stengėsi padėti darbo paieškose, padėjo susikurti CV, visada noriai dalinosi patarimais ir žiniomis apie darbo paieškos galimybes. Viską, ką papildomai išmokdavau dalinausi savo socialinėse paskyrose, kol galiausiai buvau pastebėtas įmonės ITMA LT.  Įmonė pasiūlė atlikti testinę užduotį, kurią atlikęs buvau priimtas praktikai. Praktikos metu gavau labai daug naudingų žinių ir patirties tolimesnei veiklai šioje srityje. Po teigiamai įvertintos praktikos, gavau ir nuolatinį darbą toje pačioje įmonėje.

aurimas 2 1

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu įmonėje dirbu junior full-stack programuotoju. Mokausi kurti internetinius tinklalapius. Džiaugiuosi puikiu kolektyvu, kuris visuomet padeda, jeigu kažko nemoku ar nesuprantu -, nuosekliai paaiškina. Esu labai dėkingas savo dabartinei įmonei ir joje dirbantiems žmonėms už pagalbą ir pasitikėjimą.

 Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Galiu pasakyti, jog niekas negimė viską mokėdamas. Atsiminkite, kad net ir patys geriausi savo sričių specialistai kažkada pradėjo darbą kaip mokiniai, praktikantai ir žingsnis po žingsnio pasiekė to – ko troško. IT sritis nėra išimtis, tą jums gali patvirtinti bet kuris ten dirbantis žmogus. Galbūt dauguma įsivaizduoja, jog darbas IT srityje reiškia nuolatinį spoksojimą į kompiuterio ekraną ir kažkokių neaiškių simbolių rašymą. Tačiau pasigilinus labiau, supranti, jog informacinės technologijos gali pasiūlyti labai platų darbų spektrą. Todėl jeigu norite kažką keisti, bet dvejojate, vienintelis dalykas ka jums reikia padaryti – tiesiog žengti pirmąjį žingsnį.

aurimas 2

Aurimo Linkedin profilis ČIA.