Nuo vaikystės savo gyvenimą siejusi su muzika – Ieva Urbonė – dar studijuodama kolegijoje suprato, kad nori pakeisti sritį. Įgijusi aukštąjį muzikinį išsliavinimą pasirinko informacinių technologijų bakalauro studijas universitete, tačiau praktinių žinių norėjo įgyti kuo greičiau. Pasirinko Vilnius Coding School Dieninius JAVA mokymus dabar dirba testuotoja IBM įmonėje.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Daug metų grojau smuiku. Visą savo gyvenimą siejau su muzika. Nuo pat vaikystės lankiau menų gimnazija, o po to įstojau į Vilniaus Kolegija, ten ir gavau aukštąjį muzikinį išsilavinimą. Dar studijuodama kolegijoje nusprendžiau, kad noriu kitos specialybės, noriu pakeisti sritį. Po kolegijos iškarto įstojau į  VGTU bakalauro studijas, „Informacinių technologijų ir paslaugų valdymą“.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Universitete man viskas vyko per lėtai, labai daug teorijos, mažai praktinio programavimo, norėjau visko greičiau. Todėl nusprendžiau susistabdyti studijas metams ir pabandyti Vilnius Coding School siūlomą programą. Taip įgydama praktinius įgūdžius reikalingus darbo rinkai.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai, labai džiaugiausi mokymų kokybę, kaip puikiai ir suprantamai buvo pateikta mokymų medžiaga. Mūsų grupė nebuvo didelė, dėstytojas prieidavo prie kiekvieno individualiai ir atsakydavo į kiekvienam rūpimą klausimą. Taip pat labai džiaugiausi, kad paskaitos buvo įrašinėjamos, jei kažkas užsimiršdavo tai visada vakare buvo galima pasileisti įrašą ir jį paklausyti.

ieva-3_2ieva 3 1

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Taip, nesakysiu, kad gavau darbą iš pirmo karto teko paplušėti prie savo CV ir tik tada pasisekė. Pasirodo mano CV tikrai buvo netinkamas darbo paieškoms. Perrašyti mano CV padėjo Vilnius Coding School Karjeros centro darbuotojai. Taip pat aktyviai ieškoti darbo padėjo VCS, siūlydami mano CV įvairioms įmonėms.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

IBM įmonėje buvau pakviesta į „ Test-Automation-Specialist-Intership programa“. Šiuo metu dirbu testuotojos pozicijoje, pagrindas mano darbe tai testuoti esama programą taip pat rašyti automatinius testus.

ieva 3 7

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Manau jei labai nori kažką pakeisti, tai tikrai nėra per vėlu. Niekada nėra per vėlu, matau kiekvieną dieną įmonėje pavyzdžių. Šiuo metu rinkoje paklausa labai didelė, jei žmogus yra užsidegęs ir labai nori dirbti šioje srityje įmonė tikrai atkreips dėmesį į tai, kiekvienas nori dirbti su žmogumi kuris nori tobulėti, yra aktyvus. Svarbiausia palinkėčiau pasitikėti savimi, būti užsispyrusiam ir atkakliam siekiant savo tikslo ir svarbiausia nenuleisti ranku po pirmos nesėkmės.

ieva 3 6

Ievos Linkedin profilis ČIA.