Dar mokykloje programavimu susižavėjusio ir šią karjeros kryptį svarsčiusio – Edvino Piščiko – karjera vis gi pasisuko kita linkme. Išbandė save įvairiose darbo pozicijose – nuo banko klientų vadybininko iki verslo procesų analitiko. Paskutinėje darbovietėje susidurė su projektu, kurio metu teko daug bendrauti su programuotojais, tai ir paskatino vėl prisiminti seną pomėgį programuoti. Pasirinko Vilnius Coding School Dieninius WEB kūrimo mokymus dabar dirba programuotoju Sermo įmonėje.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Prieš persikvalifikuojant į IT sritį, esu save išbandęs įvairiose pozicijose – nuo banko klientų vadybininko iki  verslo procesų analitiko.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Dar mokyklos ir studijų laikais buvau susidūręs su programavimu, kas man labai patiko ir net buvo mintis pasukti programuotojo keliu, bet taip susiklostė, kad karjera pasuko visai kitu keliu ir jau nebegalvojau apie save kaip apie programuotoją. Dirbant paskutinėje darbovietėje verslo valdymo sistemos diegimo projekte ir daug bendraujant su IT konsultantais bei įmonės programuotojais, pradėjo grįžinėti mintis apie programavimą, kuri tai išeidavo, tai vėl sugrįždavo, bet kas kart jau su stipresne jėga. Todėl nusprendžiau savarankiškai pasibandyti įvairias programavimo kalbas, bandyti rašyti kodą ir kai jau naktimis pradėjau sapnuoti kodą, kaip jį parašyti, kaip išspręsti užduotį, supratau, kad viskas, laikas pokyčiams. Vilnius Coding School  pasirinkau dėl paslaugų paketo: Karjeros centro pagalbos darb14o paieškoje, konsultacijų po baigimo, papildomų alumni rengnių ir kursų pasiūlymų. Taip pat gerų atsiliepimų bei dėl pačios programos struktūros ir trukmės.

edvinas5

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi puikiai, įgyjau man reikiamų WEB kūrimo žinių.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Daugiausiai paiešką vykdžiau Linkedin pagalba. Taip pat naudojau ir klasikinį būdą – stebėjau darbo skelbimus ir siunčiau CV. Lygiagrečiai Vilnius Coding School Karjeros centras kontaktavo su savo partneriais dėl mano kandidatūros. Pati paieška nebuvo sudėtinga, bet reikėjo apsišarvuoti kantrybe bei optimizmu, nes tik nedidelė dalis įmonių, su kuriomis kontaktavau, pasiūlė dalyvauti tolimesniuose atrankos etapuose.

edvinas1

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Dirbu jaunesniuoju programuotoju. Šiuo metu dar esu mokymosi etape. Mokausi dirbti su įmonėje naudojamais įrankiais bei toliau gilinu įgytas žinias, ypač JavaScript.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Vienas svarbiausių dalykų – išdrįsti braukti brūkšnį savo esamai karjerai, t.y. išeiti iš komforto zonos ir žingsniuoti į pokyčius.

edvinas

Edvino Linkedin profilis ČIA.