Brigita Zinkevič – vos baigusi medicinos srities studijas nusprendė, kad nori persikvalifikuoti ir karjerą kurti  IT srityje. Kompiuteriai ir programavimas ją visuomet domino, tad baigusi Vilnius Coding School Programavimo pagrindai per 6 savaites mokymus įsidarbino testuotoja įmonėje SAI global.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Iki programavimo mokymų studijavau Vilniaus kolegijoje „Bendrosios praktikos slaugą”. Tačiau ten jaučiausi lyg būčiau ne savo vietoje. Todėl nusprendžiau, kad nenoriu tęsti karjeros medicinos srityje, o norėčiau persikvalifikuoti į IT srities specialistą. 2019 metais apsigyniau slaugos bakalaurą ir iškarto pradėjau ieškotis bei domėtis įvairiais programavimo kursais.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Šalia domėjimosi žmogaus biologija, visuomet domėjausi ir kompiuteriais, programavimu. Kažkada net pati esu bandžiusi kurti svetaines, todėl pagalvojau, kad būtų gera mintis vėl grįžti prie šio užsiėmimo ir savo tolimesnę karjerą planuotis IT srityje.

brigita-03

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Labai norėčiau pasigirti, kad nuo pat pirmų dienų mokymuose man sekėsi labai gerai. Tačiau turiu prisipažinti jog man reikėjo šiek tiek laiko, kad persilaužčiau. Pradžioje man buvo nelengva, bet visada stengausi pati sau priminti jog svarbu nepasiduoti ir nemesti šios idėjos. Be to, Vilniaus Coding School lektoriai buvo labai šaunus ir visada rūpinuosi tuo, kad niekam neliktų spragų bei nesuprastų vietų. Tai labai padėjo įsivažiuoti.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Po kursų apsilankiau Vilniaus Coding School Karjeros centro konsultacijoje. Turėjau didelį norą susirasti darbą. Konsultacijos metu gavau nemažai gerų patarimų ir sužinojau įvairių dalykų. Susitvarkiau savo CV bei Linkedin puslapį. Kartu su Vilniaus Coding School Karjeros centro koordinatorės Ingos pagalba, ieškojau darbo pasiūlymų. Taip pat savarankiškai daug domėjausi įvairiais IT sektoriaus renginiais bei konferencijomis. Norėjau parodyti, kad labai noriu persikvalifikuoti, kad esu pasiruošusi dirbti, mokytis. Vienoje tokioje konferencijoje (TestCon) prisijungiau prie savanorių. Konferencijos metu susipažinau su įvairiais žmonėmis, kurie jau dirbo IT srityje, pamačiau įdomių IT pranešimų, bei likau pastebėta ir gavau darbo pasiulymą.

brigita-05

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu esu testuotoja. Mano pozicja yra „Agile Software Tester”. Pagrindinis mano darbas yra testuoti programą, su kurią dirba įmonė, taip pat mokausi rašyti automatinius testus. Darbe nuolatos išmokstu naujų dalykų, kas man labai patinka. Tokį darbą smagu dirbti, nes nėra monotonijos – vis darau kažką naujo. Manau, toks darbas labai patiktų žmonėms, kurie nori visą gyvenimą mokytis. Kaip žinia, technologijos tobulėja ir tu turi gebėti neatsilikti ir mokėti su tuo dirbti.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Labai paprasta, svarbu nepamiršti, kad viskas tikrai įmanoma. Reikėtų rimtai nusiteikti ir nusiteikti skirti tam laiko, t.y.: mokytis, pačiam daug gilintis, nuolat domėtis. Nebijoti, kad kažko nesuprasi iš pirmo karto, svarbu to neišsigąsti. Jeigu labai nori ir įdedi pastangų – tokie pokyčiai tikrai įmanomi.

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Manau Vilnius Coding School duodą nebloga pagrindą, kurį turint toliau gali savarankiškai gilintis į programavimą, mokytis ir bandyti jį suprasti. Bet čia, galima sakyti, raktinis žodis, „duoda“, svarbu mokėti pasiimti, o tai reiškia paimti persikvalifikavimo procesą į savo rankas.

brigita 09

Brigitos Linkedin profilis ČIA.