Janis Mikulionis – baigė sporto mokslininko specialybę London Metropolitan universitete, ieškodamas patinkančio ir įdomaus darbo išbandė save įvairiose darbo pozicijose kol nusprendė pasukti į IT sritį, baigė Programavimo pagrindai per 6 savaites mokymus įsidarbino programuotoju įmonėje CGI Lithuania.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Esu baigęs sporto mokslininko specialybę London Metropolitan universitete, tačiau pagal specialybę niekada nedirbau. Iki Vilnius Coding School mokymų išbandžiau įvairias darbo pozicijas. Kas porą metų vis keisdavau sritį, ieškodamas ko nors naujo, kas neatsibostų per porą metų. Paskutinėje darbo vietoje dirbau projektų vadovu statybų sektoriuje.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Nors pats darbas labai patiko, bet po poros metų darbo vėl pajutau norą išmokti kažko naujo. Turiu keletą pažįstamų dirbančių IT sektoriuje, vienas jų, kaip tik ,buvo nesenai baigęs Vilnius Coding School kursus. Sėkmingai persikvalifikavęs bei patenkintas tiek mokymais tiek nauju darbu. Motyvuojamas pokyčių noro ir pažįstamo sėkmės nusprendžiau išmėginti programavimą pats.

janis 6

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi puikiai, buvo labai įdomu. Skirtingai nei universitete, čia nebuvo žmonių kurie atėjo šiaip sau, visi norėjo mokytis ir buvo motyvuoti įsisavinti gaunamas žinias. Papuoliau į mokymus su šiek tiek stipresne grupe nei įprasta (lektorių žodžiais) – dalis žmonių jau buvo  susidūrę su įvairiais programavimo niuansais darbuose. Viena mergina kartojo kursą, pora IT studenčių jau buvo baigusios antrą kursą. Nuo pat pradžių buvo labai įdomu, visi lektoriai sudomino, užkabino mokytis toliau. Pradėjau nuo Programavimo pagrindai per 6 savaites mokymų, norėdamas atsirinkti kas man labiausiai patinka. Visi lektoriai suteikė pagrindus ir parodė kaip ieškotis informacijos bei mokytis toliau. Labiausiai patiko C#, tad baigęs Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus užsirašiau į vakarinį C# kursą planuodamas tęsti mokslus.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Nuėjau į Vilnius Coding School Karjeros centro konsultaciją planuodamas pamažu pradėti ieškotis darbo, bet dar neįpusėjus C# kursui, pradėjau gauti pakvietimus į darbo pokalbius, su Karjeros centro darbuotojų pagalba labai greitai gavau darbą CGI Lithuania įmonėje. Galima sakyti, kad gavau darbą dar nepradėjęs ieškoti. 🙂

janis 9

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu ECM programuotojo pozicijoje. Kasdienės užduotys yra labai skirtingos, tenka pasinaudoti visomis kalbomis, kurias mokinausi kurso metu ir toliau papildomai mokinuosi kasdieną. Pagrinde tenka dirbti su Cypress Enable, Oracle SQL, bet yra komponentų kurie parašyti JAVA ir C# ir tt.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Jei tik yra kažkiek noro, reikia padaryti tą žingsnį ir atkakliai siekti tikslo. Metas keisti specialybę tikrai geras, laisvų darbo vietų pilna. Patarčiau pradėti nuo 6 savaičių kurso, jo metu galima išsigryninti kas patinka ir įgyti tikrai plačius pagrindus. Kadangi kursas vakarinis, tai galima dalyvauti neišeinant iš darbo, ir net jei ir persigalvoji nekeisti profesijos, tos žinios šiuolaikiniame pasaulyje tikrai nepakenks.

janis 7

janis 4

Janio Linkedin profilis ČIA.